Google ma możliwość zdalnej aktywacji dowolnej funkcji na Waszych smartfonach

Michał Derej Michał Derej Newsy

Google to firma, która zajmuje się rozwojem Androida. Z poprzednich artykułów, z którymi mogliście się zapoznać na łamach naszej strony, zapewnie wiecie, że ta korporacja ma możliwość śledzenia Waszego urządzenia i dość często to robi – Wasza lokalizacja na serwery giganta wysyłana jest średnio co kilka minut. Teraz jednak okazuje się, że Google ma również możliwość aktywowania funkcji na smartfonach bez zgody użytkowników.

Google przypadkowo włączyło tryb oszczędzania energii na smartfonach tysięcy użytkowników

Wczoraj na wybranych urządzeniach z rodziny Pixel samoistnie włączony został tryb oszczędzania energii, bez ingerencji użytkownika – osoby, którym się to przytrafiło, postanowiły podzielić się swoją historią na Reddicie, przez co Google zmuszone zostało do wydania oświadczenia. Jak poinformował nas gigant z Mountain View, sytuacja ta miała miejsce z powodu błędu w wewnętrznych testach, których celem było sprawdzenie trybu oszczędzania energii, który uruchamia się automatycznie. Google wycofało już wszystkie zmiany z urządzeń, które przypadkowo dodane zostały do testowej puli.

Zobacz także: Apple ostatecznie żegna iPhone’y ze złączem słuchawkowym

Moim zdaniem w oświadczeniu giganta z Mountain View brakuje jednak bardzo ważnej kwestii – dlaczego zmiany na urządzenia wprowadzone zostały bez jakiejkolwiek zgody ich właścicieli oraz czy Google może zdalnie kontrolować również inne elementy systemu? Jest to z pewnością bardzo interesujący temat – ciekawe, czy poznamy więcej szczegółów na temat tej sprawy.

Źródło: Reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy