Wygląd Razer Phone 2 to idealny przykład, jak nie iść z trendami

Łukasz Pająk Newsy 2018-09-14

W dobie nowych smartfonów, które na siłę starają się upodobnić do wizji Apple, każdy wyjątek jest godny docenienia. Jednak w niektórych aspektach warto naśladować iPhone’y, jak i wiele innych firm. Nie do końca jest to wycięcie w wyświetlacze, ale sama chęć minimalizowania nieużywanej przestrzeni na frontowym panelu. Tylko czy to też tyczy się smartfonów do gier? W tym roku poznaliśmy ich od groma, choć tylko nielicznie faktycznie godnie mogą nosić ten tytuł. Wśród nich nie może zabraknąć Razera ze swoim Razer Phone 2, który lada moment powinien zostać zaprezentowany. Tymczasem poznajmy część jego wyglądu.

Wygląd Razer Phone 2 to… porażka czy przepis na sukces?

wyglad razer phone 2

Powyżej widzicie Razer Phone (na lewo) i Razer Phone 2 (na prawo). Tak, różnice są znikome… Można nawet odnieść wrażenie, że nowszy model ma większe ramki wokół wyświetlacza, ale to akurat może być kwestia niezauważalna na co dzień. Tym sposobem możemy spodziewać się dokładnie tego samego wyświetlacza, a ulepszonych podzespołów. Do tego ma nie zabraknąć systemu Chroma. Czy to dobry ruch? Teoretycznie… naprawdę ciężko ocenić. Oryginał nie był chwalony za wygląd, aczkolwiek doceniano wygodę użytkowania. Próżno spodziewać się powrotu gniazda słuchawkowego, więc ostatecznie może się okazać, że firma… zwiększy moc obliczeniową i doda oświetlenie.

Zobacz też: Oto cechy najpopularniejszego smartfona według AnTuTu.

Niewiele wskazuje na to, że Razer Phone 2 okaże się rewolucyjny. Wszystko wskazuje na to, że mamy spodziewać się ewolucji, ale rynek smartfonów dla graczy wciąż może zaskoczyć.

źródło: Andoid Headlines • Joanna

  W tej chwili to będzie jedyny obok Sony XZ2 premium mocny sprzętowo telefon z ekranem 16:9. Telefon z ekranem 16:9 o przekątnej 5.5 – 5.7 cala jest doskonałym i uniwersalnym wyborem. Przy proporcjach 18:9 dostajemy kawałek kiszki stolcowej nadającej się wyłącznie do Facebooka, a przy większości zastosowań 5.5 calowy ekran 16:9 jest co najmniej tak wygodny jak jamniki o absurdalnych przekątnych ekranu. Mam nadzieję, że jeszcze producenci powrócą do 16:9 albo jeszcze lepiej 16:10.

 • Martina Neumayer

  Pragmatyzm i całe szczęście 🙂

 • stark2991

  Ekran został w 16:9, bo taki do grania jest lepszy. Brak problemu z kompatybilnością, miejsce na palce też jest, no i być może nie było szans na panel 18:9 120Hz

 • Serim

  Przecież notch i gamingowy smartfon wybierz jedno oparcie kciuków musi być żeby n nie było przypadkowych interakcji

 • Piotr “Piter” Jankowski

  Ale tragedia…. Dawne Sony xperia

  • Chris

   Dla tego mi się podoba 🙂

 • GLOCK

  Na tegorocznej IFA Asus pokazal prawdziwego gamingowego smartfona. Przy propozycji asusa cala reszte mozna okreslic mianem „popierdulek a nie gamingowymi telefonami”.

  • Łukasz Pająk

   Ten smartfon został pokazany duszo wczesniej 🙂

   • Serim

    Ortografia kuleje

    • Łukasz Pająk

     Literówka, dzięki za uwagę.

   • GLOCK

    Byc moze. Ja widzialem go po raz pierwszy ma relacji i IFA. Nie zmienia to faktu ze przybtym asusie cala reszta to popierdulki. To tak jak by wszystko co ma 300KM pod maska nazywac rajdowka w specyfikacji WRC.

  • Szymon L

   Raczej gejmingowy, takiej wiochy nie robi nawet Passat po wieś tuningu.

   • GLOCK

    Nie bardzo rozumiem co przez to rozumiesz?

    • Szymon L

     Dla mnie ten Asus wygląda jak odpustowe badziewie, gdzie projektant podczas kreślenia tyłu kichnął i przeskoczył z liniami dwa cm niżej. Razer wyglądem idealnie wpisuje się w moje gusta (kanciaty w stylu Xperii Z), może jest przereklamowany i cena za wysoka ale nikt się nie będzia śmiał że jakiś domorosły fachowiec przerobił sobie nieudolnie telefon na steampunk jak Asus.x