samsung galaxy s9 plus apple iphone x

Ile dni trzeba pracować w poszczególnych krajach, aby kupić nowego smartfona?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Wczorajsze premiery Apple pokazały jedno – Amerykanie mogą wyznaczać nowe granice cenowe, a ja jestem niemalże pewny, że firma dalej będzie notować świetne wyniki zarobków. Być może sprzedaż nie pójdzie drastycznie w górę, ale marża zrobi swoje. W Polsce podwyżki są odczuwalne, a jak to wygląda w innych krajach? Innymi słowy – gdzie najlepiej mieszkać, aby jak najszybciej zarobić na nowego smartfona?

Ile dni trzeba pracować, aby zarobić na nowego smartfona?

zarobek czas sprzedaz nowy smartfon

Przykład przygotowany przez Picodi wziął za przykład właśnie nowość od Apple – iPhone XS w wersji 64 GB. Smartfon został u nas wyceniony na 4979 złotych, co przy przeciętnym wynagrodzeniu w Polsce (dane z 2017 roku), wynoszącym 3216 złotych netto (4521 złotych brutto) oznacza, że musimy pracować na ten model 32,5 dnia. Tak przyjęta metodologia tyczy się pozostałych krajów – cena urządzenia w stosunku do średnich zarobków. Jak sami widzicie, lądujemy w drugiej połowie stawki – nie jest tak źle, jak w przypadku Filipin, ale do Szwajcarii na czele nam daleko.

Zobacz też: Snapdragon Wear 3100 sprawia, że warto poczekać na nowe smartwatche!

Oczywiście można mieć różne podejście do przeciętnych zarobków w Polsce i jej wartości, aczkolwiek próżno o lepszą miarę. Tak naprawdę powyższe dane, tyczące się iPhone’a, można potraktować podobnie do innych urządzeń, jeśli chodzi o sam rozkład. Bardzo podobnie może wyglądać zestawienie, gdzie główną rolę będzie grał Samsung Galaxy Note9.

źródło: Picodi

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy