Wysoko postawieni pracownicy HTC aresztowani! Za malwersacje i sprzedaż tajemnic handlowych

Grzegorz Kaczmarek Newsy 2013-09-02

red-htc-one

Kraj w którym przyszło nam żyć jest idealnym dowodem na to, że możliwość łatwego dorobienia się na kradzieży, oszustwach, sprzedaży tajemnic czy sprzeniewierzeniu środków jest pokusą niezwykle ciężką do pokonania. Podobnie jak w przypadku np. pieniędzy publicznych, sytuacja ma się w znaczących firmach branży elektronicznej – a taką niewątpliwie jest tajwański HTC.

Tak właśnie na jaw wyszedł skandal, w którym to kilka wysoko postawionych osobistości z struktur koncernu zostało aresztowanych. Para pracowników została ostatnio zatrzymana przez Sąd Rejonowy w Tajpej. Oskarżono ich o malwersację oraz sprzedaż tajemnic handlowych. Dwóch pracowników: zastępca dyrektora generalnego działu badań oraz dyrektor działu badań aresztowano ostatnio za plan otwarcia w Chinach firmy świadczącej usługi w zakresie projektowania telefonów przy użyciu technologii i wiedzy skradzionej z HTC.

Aresztowania te są skutkiem prowadzonego w strukturach kierownictwa tajwańskiego koncernu dochodzenia, w którym jak dotąd zatrzymano już inżyniera i starszego menedżera. Dwaj ostatni zostali zwolnieni po wpłacie kaucji. Oskarża się ich o przywłaszczenie pieniędzy na łączną kwotę 340 tysięcy dolarów oraz kradzież tajemnic związanych z nowym interfejsem użytkownika nowego smartfona HTC.

Źródło: slashgear.com • arti_o

  Tajpeju?

 • mico11

  Po Huang Huang-Yi to sie tego prawde mowiac nie spodziewałem. A że jeszcze do tego Wu Chien-Hung??

 • gaijin

  Kto Wam sprawdza te „artykuły” ktoś to czyta przed publikacją?

  • Grzegorz Kaczmarek

   Tak, ich autor. Coś jest nie tak?

   • gaijin

    Pierwszy akapit – po co?
    Drugi – ktoś już pisał o Tajpeju
    Trzeci – nie wiedziałem że HTC jest koreańskie

    • Grzegorz Kaczmarek

     1. Pierwszy akapit można uznać za wprowadzenie (choć faktycznie jest ono być może zbędne).
     2. Faktycznie zasugerowałem się błędną odmianą na jednej ze stron,
     3. Musiałem być roztargniony podczas pisania tego newsa, zwłaszcza że w pierwszym akapicie napisałem poprawnie: tajwański…

     Dziękuje za wskazanie błędów i już je poprawiam. Pozdrawiam! 🙂x