ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer prezentuje Iconia Tab A3 – przyzwoity tablet z ekranem 10.1″

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Newsy
a3lead

Fakt, że targi IFA jeszcze oficjalnie nie wystartowały nie przeszkadza Acerowi w oficjalnych zapowiedziach swoich nowych urządzeń. Jednym z nich jest Iconia Tab A3, 10.1-calowy tablet dysponujący rozdzielczością 1280×800 pikseli, napędzany czterordzeniowym układem Cortex A7 o taktowaniu 1.2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Tablet standardowo wyposażono w dwie kamerki: przednią oraz tylną. Do dyspozycji użytkownika jest odpowiednio 16 lub 32 GB miejsca na dane z możliwością rozszerzenia kartą micro SD.

Tablet posiada Bluetooth w wersji 4.0, port micro HDMI, dostępna będzie również wersja z wbudowanym modułem 3G. Na urządzeniu znajdziemy system Android 4.2 z kilkoma udogodnieniami, np. Touch WakeApp pozwalający na szybki dostęp do ulubionych aplikacji. Standardowo też Acer zadbał o dźwięk: oferująca Dolby Digital Plus A-trójka potrafi symulować dźwięk przestrzenny 5.1 po podłączeniu zewnętrznego nagłośnienia, np. słuchawek lub głośników. Ta funkcja skłania do przemyśleń, że jest to tablet dla typowych maniaków kina, którzy chcą leżąc w łóżku delektować się najnowszymi hitami w pełnej wygodzie.

Gabaryty tabletu to: 10.15 mm grubości oraz 600g wagi. Tablet ma pojawić się w Europie z początkową ceną na poziomie 249 za opcję bez 3G i 299 euro za wersję z 3G.

Źródło: androidheadlines.com

Sprawdź najnowsze wpisy