Czytnik linii papilarnych w ekranie to obecnie bardzo pożądana funkcja w smartfonie. Nic więc dziwnego, że i Samsung zdecydował się w końcu pójść tą drogą – Galaxy S10 będzie pierwszym smartfonem tej firmy, który w owy czytnik (i to nie byle jaki!) zostanie wyposażony.

Galaxy S10 z najlepszym czytnikiem linii papilarnych w ekranie na świecie

Powiedzmy sobie szczerze: obecne czytniki linii papilarnych w ekranie są… takie sobie. Nie są na tyle szybkie, jak ich „zwykłe” odpowiedniki. Samsung zamierza jednak coś w tej kwestii zmienić – informacje z Tajwanu sugerują, że w Galaxy S10 Samsung użyje czytnika ultrasonicznego, który wyprodukuje Qualcomm. Co prawda nie jest to żadna nowość, bo pierwszy czytnik ultrasoniczny Qualcomm stworzył już w 2015 roku. W ubiegłym roku firma stworzyła jego drugą wersję, ale dopiero teraz, trzecia generacja spełnia wymagania Samsunga.

Zobacz także: Co powinniście zapamiętać z targów IFA? Podsumowanie najciekawszych nowości

Ultrasoniczny czytnik linii papilarnych jest nie tylko szybszy, a także o wiele dokładniejszy od optycznego. Niestety na chwilę obecną nie wiemy które smartfony z rodziny Galaxy S10 będą mogły się poszczycić tytułowym czytnikiem – z plotek wynika, że będą to dwa smartfony, a trzeci otrzyma zwykły, optyczny czytnik linii papilarnych w ekranie. Czekacie na Galaxy S10? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.