acer liquid s2

Znaczne grono osób zapatrzyło się na nadchodzący nowy topowy produkt Sony – Xperia Z1 (Honami) – odkąd wyszła na świat informacja o możliwości nagrywania za pomocą tej słuchawki filmów w rozdzielczości 4K UHD (Ultra HD). Acer jednak postanowił zrobić psikusa Japończykom i zaprezentował na dzień przed premierą Xperii Z1 model Liquid S2.

O najnowszym topowym modelu tajwańskiej marki już pisaliśmy przy okazji omawiania wyników w GFXBenchmark, a wczoraj świat oficjalnie ujrzał pierwszy w historii smartfon umożliwiające nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Oprócz tego mamy możliwość wybrania trybu zapisywania wideo w FullHD z prędkością 60. klatek na sekundę, co dodatkowo pozwala na korzystanie ze „slow-motion”. Pozostała specyfikacja również nie odbiega od możliwości aparatu, który został wyposażony w matrycę potrafiącą zapisywać zdjęcia w rozmiarze do 13MPx.

Najważniejsze dane techniczne Acera Liquid S2 prezentują się następująco:

  • układ Qualcomma, Snapdragon 800 (2,2GHz);
  • 2GB RAM;
  • 6. calowy wyświetlacz IPS Full HD przykryty taflą szkła Gorilla Glass 3;
  • bateria o pojemności 3300mAh;
  • 16GB wbudowanej pamięci z możliwością powiększenia o kolejne 128GB za pomocą kart pamięci MicroSD.

Nie zabrakło oczywiście LTE i innych popularnych modułów łączności typu WiFi w standardach 802.11ac/a/b/g/n. Jednak Acer tworząc model Liquid S2 z Androidem 4.2.2 wyraźnie skupił się na dołączeniu do walki producentów smartfonów o posiadanie najlepszego urządzenia tej kategorii do robienia zdjęć. Świadczy o tym chociażby możliwość wykonywania panoram o rozdzielczości 27MPx. Na uwagę zasługuje również przednia 2MPx kamerka, która została wyposażona w czujnik BSI i umożliwia nagrywanie filmów w FullHD. Acer postanowił połączyć możliwości Honami z Notem 3 w jednej słuchawce i tak oto poznaliśmy Liquida S2.

Na dzień dzisiejszy nie znamy ceny konkurenta Nokii Lumii 1020, Sony Xperii Z1 czy też Oppo N1. Wiemy natomiast to, że w Europie sprzedaż najnowszego Acera ma się rozpocząć w październiku – niestety nie wiadomo czy ta informacja dotyczy wszystkich państw.

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.