Pojęcie „smartfon do gier” jest bardzo kontrowersyjne. W tym roku pojawiło się wiele tego typu propozycji, ale niewątpliwie prekursorem tej kategorii jest Razer, który w zeszłym roku zaprezentował Razer Phone na bazie Nextbit Robin. Oficjalnie czekamy na następcę, choć Razer Phone 2 już pojawił się w Geekbecnh, czym zdradził część swojej specyfikacji. Jednak czegoś brakowało w tym smartfonie… Był zbyt mało rzucający się w oczy. Dlatego uspokajam – wiele wskazuje na to, że system Chroma zawita do nowego urządzenia.

Razer Phone 2 będzie kolorowy – systemu Chroma nie może tym razem zabraknąć

Czym jest system Chroma? To specjalnie przygotowane diody LED, które możemy dowolnie programować. Spotkać je możecie w wielu akcesoriach dla graczy od Razera – klawiaturach czy też myszkach. Jak możecie dowiedzieć się powyżej, wiele wskazuje na to, że Razer Phone 2 zostanie wyposażony w system Chroma, co ma zawdzięczać specjalnemu kontrolerowi od Texas Instrument. Do czego będzie można wykorzystać takie oświetlenie? Tu znowu pojawi się oprogramowanie, które da nam pełną dowolność, ale niewątpliwie powiadomienia czy też chęć wyrażenia siebie poprzez unikalną kolorystykę będą obsługiwane.

Zobacz też: Cztery aparaty od Samsunga na jednej powierzchni – jeszcze w tym roku!

Smartfon dla graczy od ZTE Nubia też oferuje podświetlany pasek, ale niewątpliwie Razer Phone 2 postawi wyżej poprzeczkę pod tym względem. Czy jest to niezbędne? Oczywiście, że nie, ale patrząc na rynek graczy, to lubią oni diody.

 

źródło: Reddit, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.