oneplus 5

Oto cechy najpopularniejszego smartfona według AnTuTu

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Czy można budować smartfona według własnych wymagań? To byłoby zbyt piękne, ale modułowe pomysły pokroju projektu Ara od Google już umarły. Kiedyś stworzyliśmy „na papierze” idealny telefon, ale to była tylko nasza wizja. Dzisiaj można w wielu kwestiach się z nią nie zgodzić. Jednak idealny nie idzie w parze z popularnością. Tą drugą kwestią zajęło się AnTuTu, które niedawno przedstawiło nam listę najwydajniejszych urządzeń według tego benchmarku. Tym razem przyszła pora poznać cechy najpopularniejszego smartfona.

AnTuTu rozkłada urządzenia na czynniki pierwsze – oto cechy najpopularniejszego smartfona

antutu cechy najpopularniejszego smartfona wyswietlacz

Przede wszystkim wyświetlacz. Co ciekawe, dzisiaj prezentuje się przede wszystkim smartfony z ekranami o proporcjach przynajmniej 18:9. Jednak standard, który do niedawna miał miejsce – 16:9 – wciąż jest najpopularniejszy. Oczywiście do tego należy dołożyć rozdzielczość FullHD.

antutu cechy najpopularniejszego smartfona procesor

Zdecydowana większość smartfonów, korzystających z AnTuTu, jest wyposażona w 8-rdzeniowe układy. Czy to zaskoczenie? Niekoniecznie, ale na drugim miejscu są 4-rdzeniowe jednostki, czyli zapewne flagowe propozycje Qualcomma poprzednich generacji.

antutu cechy najpopularniejszego smartfona ram

W kwestii pamięci operacyjnej podział jest zaskakujący. W czasach, gdy wydaje się, że 3 GB RAM jest w większości urządzeń, to 6 GB jest na szczycie, a z niewiele mniejszym udziałem pojawia się 4 GB. Oczywiście, patrząc na dzisiejsze premiery, to nie powinno dziwić, aczkolwiek na odwrót wygląda sytuacja z wyświetlaczami.

antutu cechy najpopularniejszego smartfona pamiec

W przypadku pamięci na pliki użytkownika można wyciągnąć podobne wnioski, co akapit wyżej. 64 GB na szczycie, a 128 GB na drugim miejscu.

antutu cechy najpopularniejszego smartfona wersja androida

Tym razem największe zaskoczenie – system operacyjny. Oreo na szczycie, które według Google dopiero zaczyna się pokazywać. To wręcz niebywałe. Jednak też w pełni zrozumiałe. Dane Amerykanów bazują na wizytach w Sklepie Play. Z kolei AnTuTu skupia się na odwiedzinach własnej aplikacji, z której zapewne stare urządzenia nie korzystają. Testowane są najnowsze urządzenia.

Zobacz też: Sharp wraca ze smartfonami do Europy!

Fakt, że tylko najnowsze modele uruchamiają AnTuTu nie powinien nikogo dziwić. Jednak, czy jesteśmy w stanie na bazie powyższych danych ustalić przykładowy model, który można określić mianem najpopularniejszego w AnTuTu? Pixel 2? Odpada ze względu na pamięć operacyjną. OnePlus 5? Wydaje się być strzałem w dziesiątkę, ale to z pewnością nie jest jedyny model, który wpasowuje się w powyższe cechy.

źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy