Xiaomi znane jest z tego, że pokazuje od groma modeli. Jest to doskonale znana nam taktyka, którą kilka lat temu wybił się Samsung. Dzisiaj Koreańczycy zdecydowanie uprościli swoje portfolio, ale Chińczycy pną się w górę coraz to bardziej utrudniając wybór. Czemu utrudniając? Otóż coraz częściej możemy się zastanawiać, czy wybrać model X czy Y od Xiaomi. Tym razem może być podobnie – w drodze jest Xiaomi Mi 8X lub Mi 8 Youth, który ma wpasować się pomiędzy Mi 8 SE i Mi 8.

Xiaomi Mi 8X to propozycja z wysokiej, średniej półki

xiaomi mi 8 se oficjalnie specyfikacja cena

Do Sieci przedostały się informacje o specyfikacji tajemniczego modelu, który można określić jako Xiaomi Mi 8X lub Mi 8 Youth. Jak ostatecznie będzie, to się zapewne niedługo okaże. Zazwyczaj Chińczycy odmiany „X” swoich flagowych modeli pokazywali rok po prezentacji danej serii – niedawno poznaliśmy Mi 6X, a później jego odmianę z Android One, czyli Mi A2. Dlatego nazwa to kwestia, która jeszcze musi się wyklarować. Tymczasem poznajcie wspomnianą specyfikację:

  • 6,26-calowy wyświetlacz FullHD+ (19:9, 2280×1080)
  • układ Snapdragon 710
  • 6 GB RAM
  • 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • aparaty:
    • przód: 24 MPx
    • tył: 12 MPx + 2 lub 5 MPx (zależnie od rynku)
  • akumulator o pojemności 3350 mAh

Mamy idealną kopię Mi 8 SE – widoczny powyżej. Patrząc na rozdzielczość wyświetlacza, możemy domyślać się, że pojawi się w nim wycięcie. Dokładając do tego design wszystkich tegorocznych urządzeń Xiaomi, ten zapewne będzie identyczny, co w przypadku Mi 8. Tym sposobem ustawienie potencjalnego Mi 8X pomiędzy Mi 8 SE i Mi 8 jest w pełni zrozumiałe.

Zobacz też: Lineage OS dostępny na kolejnych smartfonach!

Niewątpliwie w rodzinie Mi 8 robi się ciasno. Odnoszę wrażenie, że Xiaomi coraz mniejszą uwagę przykłada do serii Redmi i Redmi Note, a całość kieruje piętro wyżej. Podobnie postępowało HTC, degradując kolejno Desire i One, zapominając o poprzednikach. Nieprędko pożegnamy Redmi, aczkolwiek widać, że Chińczycy skupiają się na tym, aby zostać przy samym „Mi” – nawet Xiaomi znika, aby uprościć odbiór.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.