5G to w ostatnim czasie bardzo głośny temat – coraz więcej producentów deklaruje swoje zainteresowanie tą technologią. Do ich grona dołączyło teraz także Sony, które za pomocą Twittera opublikowało bardzo interesującą informację.

Xperia XZ3 będzie wspierać 5G

Sony na swoim koncie na Twitterze potwierdziło, że Xperia XZ3 będzie wspierać technologię 5G. Ponadto jest duża szansa, że owy sprzęt będzie pierwszym smartfonem, który będzie obsługiwać 5G. Wspomniana technologia nie jest jeszcze w użyciu, ale kiedy już wejdzie na rynek, to będzie w stanie zapewnić szybkość do 2 Gbps.

Zobacz także: Samsung Galaxy P – niedrogi smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie?

X20, czyli obecny modem Qualcomma (w Snapdragonie 845) niestety nie wspiera opisywanej technologii, ale nadchodzący modem X24 i X50 będzie mógł się tym poszczycić. Xperia XZ3 nie jest oczywiście jedynym smartfonem, który zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku i będzie obsługiwał 5G – w kolejce jest jeszcze Xiaomi z Mi Mix 3, Oppo i Lenovo. Możemy zatem założyć, że któryś model z serii Galaxy S10 także zadebiutuje ze wsparciem 5G. A Wy co sądzicie o 5G? Wyczekujecie, czy uważacie za zbędny bajer?

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.