Nokia w tym roku jeszcze nie przedstawiła żadnego flagowego modelu z technologią nowej generacji. Co prawda w pierwszym kwartale pojawiła się Nokia 8 Sirocco, ale jest to na tyle egzotyczny model, że trudno podchodzić do niego w ten sam sposób, co do chociażby Samsunga Galaxy S9. Jednak Finowie niewątpliwie szykują coś wyjątkowego. Nokia 9 to już legenda, o której słyszymy od roku. Plotek na temat tego modelu pojawiło się od groma i okazuje się, że Light wchodzi do gry. Do Sieci właśnie przedostało się zdjęcie, które jednoznacznie udowadnia, że HMD nie próżnuje.

Nokia 9 to co najmniej 5 aparatów

nokia 9 light 5 aparatow

Co najmniej, bo nie wiemy ile matryc pojawi się z przodu. Niemniej widać, że dotychczasowa wyjątkowość Huawei P20 Pro i chociażby Oppo R17 Pro zostanie odsunięta do cienia. Aż pięć obiektyw w Nokii 9 robi wrażenie, ale mogliśmy się tego spodziewać. Już nie raz słyszeliśmy o współpracy z firmą Light, która posiada technologię wykorzystującą wiele matryc do różnorakich celów. Dodatkowo Nokia 9 najprawdopodobniej zostanie wyposażona w czytnik linii papilarnych zatopiony w wyświetlaczu. Nie powinno też zabraknąć Snapdragona 845. Czyżby to Nokia miała skraść końcówkę roku? Niewątpliwie powyższy smartfon może okazać się najlepszym urządzeniem mobilnym do zdjęć. Jeśli tylko powyższy zestaw ujrzy światło dzienne, to długo będzie na ustach wielu osób.

Zobacz też: Wytrzymałość na upadki Samsunga Galaxy Note9 i iPhone’a X przetestowana – który jest lepszy?

Pytanie tylko, czy liczba aparatów pójdzie w parze z jakością zdjęć. Z pewnością pojawią się różnorakie obiektywy – można podejrzewać, że nie zabraknie teleobiektywu i szerokokątnego odpowiednika. Do tego prawdopodobnie ujrzymy monochromatyczną matrycę. Jednak technologia Light stawiała przede wszystkim na różne obiektywy, których w sumie było 16 (ogniskowe 28, 70 i 150 mm), ale chowały takie same, 13-megapikselowe matryce. Łącząc to wszystko, ostatecznie otrzymywaliśmy zdjęcie o rozdzielczości 52 MPx.

 

źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.