Samsung każdego roku na rynek wydaje przynajmniej dwa flagowce modele z rodzin Galaxy S oraz Note, które konsumentom imponują niespotykanymi wcześniej funkcjami. Urządzeniom z niższej i średniej półki, tworzonym przez koreańskiego giganta, brakuje jednak innowacyjności. Przecieki mówią, że tajemniczy smartfon o nazwie Galaxy P ma to zmienić. Zadebiutować ma on z czytnikiem linii papilarnych w ekranie.

Czy Samsung Galaxy P na sklepowych półkach pojawi się z czytnikiem linii papilarnych?

Jak informuje MMDDJ (znana osobistość w świecie przecieków), Samsung Galaxy P, czyli smartfon skierowany przede wszystkim na chiński rynek, wyposażony może zostać w czytnik linii papilarnych w ekranie. Będzie to urządzenie, które balansować będzie pomiędzy średnią a niższą półką cenową. Co ciekawe, smartfon zostanie zaprojektowany przez Samsunga, ale produkowany będzie w fabrykach innych firm. Premiera telefonu planowana jest już nawet na przyszły miesiąc.

Zobacz też: Huawei zaprezentowało nam dwa niedrogie smartfony. Warto się nimi zainteresować.

Dlaczego jednak Chińczycy otrzymują tak ciekawe funkcje przed premierę kolejnego flagowca – Galaxy S10? Może to być spowodowane faktem, że udział Samsunga na rynku urządzeń mobilnych w Chinach spadł już poniżej 1%. Jest to fatalny wynik, producent może zatem próbować zdobyć nowych klientów dzięki unikatowemu smartfonowi z ekskluzywną (na ten moment) funkcją. Oczywiście pamiętajcie, że nie jest to potwierdzona informacja – czas pokaże, czy MMDDJ miał rację. 

Źródło: MMDDJ / AndroidAuthority / PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.