ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Alcatel One Touch Idol S oraz Idol Mini już oficjalnie

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Newsy
gsmarena_001

Alcatel rozszerza ofertę swoich smartfonów o dwa nowe produkty: One Touch Idol S oraz, zgodnie z trenden na rynku, nieco bardziej budżetowy One Touch Idol Mini. Oba produkty nie wykraczają poza niski mid-range cenowy, ale interesującym aspektem obu modeli jest z pewnością cienka konstrukcja: Idol S ma jedyne 7.4 mm grubości, podczas gdy Idol Mini: 7.9 mm.

Specyfikacje przedstawiają się następująco: Idol S ma ekran w technologii IPS o przekątnej 4,7″ i rozdzielczości 720p. Napędza go dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1.2 GHz, wspomagany przez 1GB pamięci RAM. Z tyłu urządzenia znajdziemy 8-megapikselową kamerę z nagrywaniem w standardzie 1080p, 30 klatek/s. Do wideorozmów posłuży nam aparat 1.3 mpix. Całością zarządzał będzie system Android w wersji 4.2 Jellybean a na wszelkie niezbędne multimedia dostaniemy 4GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD. Ciekawie przedstawiają się wersje kolorystyczne, które widać na poniższej grafice.

gsmarena_002

Idol Mini to już zdecydowany low-range: 4,3″ ekran w rozdzielczości 480×854 pikseli i choć procesor to również dual-core 1.3 GHz, ilość pamięci RAM zredukowano do 512 MB, co wydaje się być absolutnym nieporozumieniem w połączeniu z systemem Android 4.2. Do robienia zdjęć musimy się zadowolić 5MP aparatem z tyłu, natomiast na dane również otrzymamy 4GB ze slotem na karty microSD. Mini wystąpi również w wersji dual-sim, a od protoplasty różnić go będzie 8GB wbudowanej pamięci. Póki co nie wiadomo nic na temat cen urządzeń w Europie i Polsce.

Źródło: gsmarena.com

Sprawdź najnowsze wpisy