Google Chrome

Aktualizacja Google Chrome z okazji 10-lecia wprowadza wiele zmian. Co nowego?

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Jedni ją lubią, drudzy unikają. Propozycja od giganta z Mountain View obchodzi właśnie dziesiąte urodziny, a ten przygotował z tej okazji sporą aktualizację.

Aktualizacja Google Chrome – co nowego?

Nowa aktualizacja Google Chrome przynosi przede wszystkim nowy design, który można zauważyć na wszystkich urządzeniach – komputerach, tabletach i smartfonach. Na pierwszy rzut oka można dostrzec zaokrąglone krawędzie, nowe ikony i kolory. Takie rozwiązanie ma uprościć ogólny wygląd i zwiększyć produktywność użytkowników. Na smartfonach i tabletach od teraz łatwiej i szybciej będzie przemieszczać się pomiędzy kartami.

Dokładniejsze autouzupełnianie i większe bezpieczeństwo

Nowa aktualizacja Google Chrome prócz zmian w wyglądzie przynosi także dokładniejsze autouzupełnianie i większe bezpieczeństwo. Od teraz przeglądarka będzie trafniej wypełniać wszystkie pola (za pomocą autouzupełniania), a ponadto, gdy będzie trzeba gdzieś się zarejestrować, Chrome zasugeruje wygenerowanie silnego hasła, które następnie może zostać zapisane, by można było łatwo z niego skorzystać na wszystkich urządzeniach (bez konieczności jego wpisywania).

Odpowiedź zanim zdążysz wyszukać pytanie

To jedna z nowości, która najbardziej mi się podoba. Od teraz przy wpisywaniu pytania w pasku adresu, Google Chrome może od razu podać odpowiedź, bez konieczności otwierania jakichkolwiek kart. Najlepiej obrazuje to ten gif:

Zobacz także: Xiaomi adoptowało Nosacza Sundajskiego. Tak się robi reklamę!

Inne nowości

W aktualizacji poprawiono oczywiście wiele błędów, zarządzanie pamięcią i zwiększono szybkość uruchamiania się tytułowej przeglądarki oraz ogólne bezpieczeństwo. Prócz tego, ułatwiono także możliwości personalizacji – można teraz łatwiej dodawać skróty do ulubionych witryn i zarządzać nimi. Opisywana aktualizacja „poszła już w ruch”. Jeśli nadal jej nie masz, to koniecznie sprawdź dostępność nowych aktualizacji. A Wy co sądzicie o nowej wersji Chrome’a? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: blog Gooogle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy