ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola patentuje smartwatcha z dwoma ekranami. Będzie wiedział, na który patrzysz!

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Newsy
Motorola-smartwatch-patent-gaze-detection-Phandrizzle-640x445

Na rynku gadżetów będących uzupełnieniem smartfonów i tabletów robi się coraz goręcej. Najpierw Google Glass, teraz szturm na inteligentne zegarki. I choć zarówno Sony i jak Motorola już jakiś czas temu podjęły próby stworzenia urządzenia, które zdobyłyby bardzo dużą popularność, do tej pory na zakup decydowali się jedynie wybrani klienci.

Żadna z nich nie ma zamiaru się jednak poddawać, a Motorola idzie nawet o krok dalej. Wygląda na to, że amerykańska firma planuje uderzyć w ten sektor jeszcze raz – i to z całą mocą, ponieważ dziś zgłosiła interesujący patent dotyczący urządzenia z dwoma ekranami, które to ponadto jest w stanie określić na który z wyświetlaczy w danym momencie patrzy użytkownik. Funkcja ta nazwana została „gaze detection”, czyli po prostu „detekcja wzroku”. Oba ekrany mają być oczywiście dotykowe, a sam zegarek ma być dosłownie napakowany czujnikami i modułami, co widać na poniższej grafice.

Motorola-smartwatch-patent-2-sensors-640x427

Jedyne co może zastanawiać, to potencjalne rozmiary i żywotność urządzenia. Pamiętamy, że MOTO ACTV również był znacznie bardziej rozbudowany w stosunku do konkurencji od Sony, ale jego cena i gabaryty dla wielu mogły przekraczać granice przyzwoitości.

Źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy