Kirin 980 przetestowany – Snapdragon 845 leży i kwiczy

Newsy

Kilka dni temu Huawei oficjalnie zaprezentował światu swój nowy procesor: Kirin 980, czyli pierwszy na świecie układ wyprodukowany w procesie 7nm. Dziś owy procesor został przetestowany w benchmarku. Jak sobie poradził?

Kirin 980 – benchmark

Kirin 980 będzie motorem napędowym nadchodzącego flagowca Mate 20 i Mate 20 Pro. Podczas prezentacji na tegorocznych targach IFA, Huawei w końcu pochwalił się wydajnością owego układu – firma opublikowała ciekawy wykres, który pokazuje, że Kirin 980 jest o ponad 1/3 lepszy od Snapdragona 845! Zobaczcie sami:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

kirin 980 vs snapdragon 845

Zobacz także: Samsung potwierdza: składany smartfon zadebiutuje jeszcze w tym roku!

Prócz tego, firma udostępniła także benchmark Mate 20 z tytułowym procesorem:

mate 20 benchmark kirin 980

Powyższy zrzut ekranu doskonale pokazuje, jaką bestią jest Kirin 980 – spójrzcie tylko na ten wzrost w stosunku do Mate 10! Przewaga 7nm nad 10nm jest rażąca i nie tyczy się ona tylko Kirina 980, a z pewnością także innych procesorów, które zostaną w tej technologii wyprodukowane. Nie da się ukryć, że wygląda to naprawdę imponująco. Miejmy tylko nadzieje, że te wyniki nie są „podrasowane” – wiele osób wciąż pamięta wpadkę Huaweia z nieuczciwą reklamą. Jedno jest natomiast pewne: 7nm to przyszłość.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x