LG naprawdę wzięło sprawę w swoje ręce. Producent,który do tej pory był kojarzony z niezbyt udanymi produktami oficjalnie zapowiedział, że już w styczniu 2011 roku wypuści na rynek pierwszy smartfon z dwurdzeniowym procesorem. Optimus 2X – tak ma się nazywać ten wyjątkowy model – będzie posiadać procesor Tegra 2. 

Z oficjalnej notatki prasowej wynika, że Optimus 2X najpierw trafi do operatorów w swoim rodzinnym kraju, czyli Korei. Następnymi szczęśliwcami będą mieszkańcy Azji i Europy, gdzie telefon ma trafić troszkę później, jak do tej pory brak informacji o wprowadzeniu telefonu na rynki Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nieoficjalne źródła mówią o dwóch amerykańskich operatorach, którzy są bardzo zainteresowni produktem, mowa o T-Mobile i Verizonie.

LG Optimus 2X już w chwili wyjęcia z pudełka będzie posiadać system operacyjny Android w wersji 2.2, a kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek ma otrzymać upgrade do wersji 2.3. 

Głównymi zaletami Optimus 2X będą: 
Dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2 o taktowaniu 1GHz
4-calowy ekran o rozdzielczości WVGA
8GB pamięci wewnętrznej (MicroSD do 32GB)
512 MB pamięci RAM
bateria o pojemności 1500 miliamperogodzin
8-mio megapikselowy aparat na tyle i 1,3 kamera do wideo-rozmów na przodzie telefonu
nagrywanie i odtwarzanie 1080p MPEG-4/H.264 

Póki co wygląda na to, że zwycięzcą „wyścigu zbojeń” jest LG, lecz z informacji płynących od firmy NVIDIA wiemy, że w kolejce za LG już ustawił się Samsung i również zamówił u producenta dwurdzeniowe procesory. O dwurdzeniowym Samsungu jak na razie nic nie słyszać, a szkoda, bo bitwa między pierwszymi dwurdzeniowymi smartfonami mogłaby być naprawdę interesująca. 
źródło: androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz