Google, podobnie jak reszta firm zajmujących się smartfonami, coraz mniej lubi się z osobami, które decydują się na rootowanie swojego urządzenia. Z tego powodu do systemu dodawane są zabezpieczenia takie jak np. SafetyNet, których zadaniem jest zniechęcenie użytkowników do modyfikowania oprogramowania. Teraz niestety coś złego dzieje się ze sklepem Google Play – znikają z niego programy typu SuperUser.

Ze sklepu Google Play zniknęły już dwie aplikacje typu SuperUser. Czy zostaną przywrócone?

Użytkownicy portalu Reddit informują, że ze sklepu Google Play zniknęły już dwie popularne aplikacje do zarządzania uprawnieniami roota – słynne SuperSU od Chainfire’a oraz program SuperUsera autorstwa phhussona. Twórca tej ostatniej aplikacji poinformował nas, że narzędzie usunięte zostało ze sklepu Google Play ze względu na brak określonej informacji o minimalnym wieku użytkownika, który może korzystać z programu. Chainfire niestety nie podzielił się z nami żadnym oświadczeniem w sprawie usunięcia SuperSU.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Google wie, co kupujesz w sklepach.

Warto wiedzieć, że wspomniane wyżej aplikacje dalej możecie pobrać – poniżej zamieszczam dla Was linki do portalu APK Mirror.

Co myślicie na temat tej sprawy? Czy uważacie, że aplikacje usunięte zostały przez zaniedbania deweloperów, czy może coś jest na rzeczy?

Źródło: Reddit
Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.