Lubicie Lineage OS, śledzicie poczynania i rozwój tej najpopularniejszej, nieoficjalnej odmiany Androida. W takim razie zapewne ciekawią Was nowe urządzenia, które otrzymały wsparcie od grupy autorów. Co prawda mamy już do czynienia z Android 9 Pie, ale jeszcze czekamy na gotową wersję Lineage OS 16 – wciąż skupiamy się na 15. wersji, bazującej na Oreo. Od ostatniego, naszego tekstu na ten temat, pojawiła się nowa grupa urządzeń, która może pochwalić się wsparciem. Oczywiście też niektóre modele musiały się pożegnać z dalszym rozwojem. Jednak zacznijmy od nowości.

Nowe smartfony i tablety z Lineage OSgoogle pixel

Bez zbędnego przedłużania, oto one:

Warto zaznaczyć, ze Nextbit Robin otrzymał Androida Oreo, pomimo że nigdy nie został zaktualizowany do Androida 7.1 Nougat.

Niektórzy muszą się pożegnać z dalszym wsparciem Lineage OS

asus zenfone laser

Niestety, nie wszystkie modele są rozwijane przez grupę deweloperów. W głównej mierze to pojedyncze osoby odpowiadają za rozwój danego wydania. Same urządzenia też się starzeją i zainteresowanie nimi ginie. Tym sposobem następujące modele nie będą dłużej wspierane:

  • LG K10
  • Sony Xperia XA2
  • Asus Zenfone 2 Laser (Selfie 1080p)
  • Asus Zenfone 2 Laser (720p)

Zobacz też: Essential Phone pokazał się z najlepszej strony zdecydowanie zbyt późno.

Lineage OS niezbyt prędko umrze, chociaż producenci coraz częściej zdają się walczyć z nieoficjalnymi modyfikacjami. Niekoniecznie specjalnie, ale ostatnio to Xiaomi ma problemy z odblokowywaniem bootloaderów.

źródło: Android Police