Prawdziwi patrioci będą tą informacją wprost zachwyceni. Na polskim rynku pojawił się pierwszy poważny tablet z Androidem wyprodukowany przez firmę z naszego kraju. Jest to tPAD-780 wyprodukowany przez firmę Trak Electronics. Jak na polskie warunki sprzęt prezentuje się całkiem nieźle, a do tego jest w przystępnej cenie 
(ok. 850zł.). Więcej o tablecie dowiedziecie się z poniższego opisu, który stworzył sam producent. Jak Wam się podoba tPAD-780?

tPAD-780 – polski tablet z Androidem

Firma Trak Electronics prezentuje swój najnowszy, rewolucyjny produkt – tablet internetowy tPAD-780. Pierwszy polski tablet wyposażony jest w 7-calowy ekran LCD, system operacyjny Android 2.1 oraz wydajny procesor ARM.

tPAD-780 to doskonałe wielofunkcyjne urządzenie mobilne – tablet idealnie nadaje się do surfowania po Internecie, korzystania z serwisu YouTube.com, uruchamiania gier, czytania e-książek i prasy, słuchania muzyki, oglądania filmów i wielu, wielu innych zastosowań. Możliwość są tysiące – użytkownik może w dowolnym momencie rozszerzyć funkcjonalność urządzenia, instalując dodatkowe aplikacje z serwisu Android Market.

Tablet pracuje pod kontrolą rewelacyjnego, otwartego i w pełni spolonizowanego systemu operacyjnego Android firmy Google – jego zaletami jest wszechstronność, niezawodność oraz łatwość obsługi (Android jest przystosowany do obsługi dotykowej – palcami lub rysikiem). System dostarczany jest z pakietem przydatnych aplikacji – użytkownik ma do dyspozycji m.in. przeglądarkę internetową, klienta poczty elektronicznej, odtwarzacz audio i wideo, aplikację do zdjęć, czytnik książek elektronicznych (e-booków) itp.

Filmy w HD i gry

Ważnym atutem urządzenia są niesamowite możliwości multimedialne – tPAD-780 bez problemu odtwarza filmy wideo w rozdzielczości Full HD (można je oglądać na wbudowanym ekranie lub zewnętrznym wyświetlaczu, podłączonym za pośrednictwem złącza HDMI). Ale filmy to nie wszystko – wydajny procesor sprawia, że tablet doskonale nadaje się również do uruchamiania gier (tysiące tytułów – płatnych i darmowych – są dostępne w Android Market). Sterowanie w grach ułatwia wbudowany akcelerometr, dzięki któremu możemy poprzez odpowiednie przechylenie urządzenia np. kierować autem w grze.

Ale tPAD-780 służy jednak nie tylko do rozrywki – urządzenie jest również doskonałym narzędziem dla profesjonalistów. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można na nim bez problemu przeglądać i edytować dokumenty MS Office, korzystać z korporacyjnej poczty elektronicznej i przeglądać publikacje w formacie PDF.

Wszechstronny, lekki i… w przystępnej cenie

Dodajmy, że tPAD-780 dysponuje całym zestawem złączy, umożliwiających podłączanie do niego najróżniejszych urządzeń dodatkowych. Urządzenie wyposażone jest m.in. w port miniUSB, złącze HDMI, czytnik kart pamięci SD (umożliwiający rozbudowanie wbudowanej pamięci o maks. 32 GB) oraz standardowe wyjście audio Jack 3,5 mm. Urządzenie obsługuje bezprzewodowe sieci WiFi (w standardach b/g), zaś dzięki portowi USB można do niego podłączyć zewnętrzny modem 3G (WCDMA/EVDO). Konfigurację uzupełniają: wbudowany głośnik, dołączony do zestawu stylus (rysik). W zestawie nabywca znajdzie oczywiście ładowarkę oraz niezbędne okablowanie.

Wbudowana bateria wystarcza na ok. 6 godzin pracy (w przypadku odtwarzania wideo) oraz do 50 godzin stanu czuwania.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz