oppo logo

Chińska marka Oppo, podobnie jak Xiaomi, skupia się tylko i wyłącznie na tworzeniu jak najlepszych smartfonów. Ta firma nie bawi się w półśrodki, co zdecydowanie łamie wszelkie stereotypy o chińskich produktach. Najlepszym tego przykładem ma być nadchodzący topowy model korporacji oznaczony nazwą N1.

Od stosunkowo niedawna nastała moda na tworzenie jak najlepszych aparatów dla urządzeń mobilnych. Co prawda tego typu walka swoje korzenie ma w czasach rywalizacji Nokii z modelami z optyką Carl Zeiss na przeciwko Cyber-Shotom Sony Ericssona, ale to dzisiaj tanie kompakty mogą czuć się naprawdę zagrożone za sprawą prawdziwych phamer, czyli połączenia telefonu (phone) i aparatu (camera). Finowie dalej pozostali w walce o miano posiadania najlepszego urządzenia mobilnego do robienia zdjęć za sprawą modeli Lumia z PureView – np.: 1020, która obronną ręką wychodzi nawet z porównania z tradycyjnymi aparatami. Sony również szykuje swojego reprezentanta Honami (Xperia Z1), a Samsung pokazuje swoje możliwości za sprawą hybrydy Galaxy S4 Zoom. Nieco z tyłu pod tym względem pozostaje HTC ze swoim modelem One i technologią UltraPixel. Do gry jednak włączy się egzotyczna marka Oppo.

oppo n1 2

Chiński model N1 na tle konkurencji z Japonii, Finlandii i Korei ma charakteryzować się dwoma rzeczami. Jedną znaliśmy już wcześniej i jest to panel dotykowy umieszczony na plecach urządzenia. Drugą wyjawiło Oppo niemalże przed chwilą i wiemy, że optyka w topowej słuchawce N1 będzie wymienna (typu Plug-In). Dostępne mają być dwie wersje soczewek różniące się możliwością powiększenia optycznego: 10x i 15x.

oppo n1 matryca

Dla Oppo N1 dostawcą matryc CMOS potrafiących  rejestrować 16MPx jest Sony. Dodatkowym atutem chińczyka jest OIS, czyli optyczna stabilizacja obrazu doskonale sprawdzająca się podczas nagrywania filmów bez użycia statywu.

Chińczycy pokazują, że można zrobić świetnie wyglądające urządzenie, a przy tym zastosować optyczny zoom – mała uwaga w stosunku do Samsunga Galaxy S4 Zoom.

Szykuje się niesamowicie ciekawa rywalizacja. Brakuje tak naprawdę tylko dobrego reprezentanta od HTC. Premiera Oppo N1 spodziewana jest 23. września. Zakup taniego kompaktu już dzisiaj wydaje się bezsensowny, a to dopiero rozgrzewka dla producentów phamer.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.