Smartfon, który będziecie nosić obok zegarka. Oto ZTE Nubia Alfa (α)

mm Michał Derej Newsy 2018-09-01

Plotki na temat elastycznych smartfonów trwają już za długo. Co chwilę przedstawiane są nam przecieki i informacje na temat kolejnych urządzeń gigantów branży, które mają być wyposażone w wyświetlacze, które będzie można dowolnie zginać, lecz jak na razie nie widać żadnego postępu. Na całe szczęście prawdziwym pionierem rynku może okazać się firma, której nikt nie brał nawet na poważnie. Oto ZTE Nubia Alfa (α), inteligentna opaska na rękę.

ZTE Nubia Alfa (α) może okazać się prawdziwym hitem. Oby premiera gadżetu nastąpiła wkrótce

Dwa dni temu na kanale Nubii, czyli submarki ZTE, udostępniony został film prezentujący możliwości opaski Nubia Alfa. Urządzenie to ma posiadać wszystkie funkcje zwyczajnego smartfona – użytkownik będzie mógł wykonywać połączenia (dzięki modemowi, który obsługiwać będzie sieci 4G), korzystać z aplikacji, słuchać muzyki, a nawet robić zdjęcia. Zobaczcie sami, jak na poniższym materiale wideo przedstawia się nowy gadżet.

Zobacz też: Długo oglądasz filmy na YouTubie? Teraz możesz to sprawdzić.

Warto wspomnieć również o tym, że urządzenie automatycznie wykrywać będzie, w jakiej znajduje się pozycji – dzięki temu użytkownik będzie mógł wykorzystać wszystkie możliwości długiego i elastycznego wyświetlacza OLED. Czy ZTE Nubia będzie hitem sprzedaży? To okaże się dopiero po premierze, która – mam nadzieję – nastąpi szybko. To z pewnością zachęci konkurencję do pracy nad podobnymi rozwiązaniami.

Źródło: Nubia • variete

  Ale odpust!

 • Mickey66

  No tak sobie przyłożyłem do ręki mojego P20 Pro, że niby go na nadgarstek nawinąć… Trochę słabo to widzę. Musiałbym mieć nadgarstek, jak udo…

 • Luk Knysza

  Nie można w normalny sposób oglądac filmów, grac lub komfortowo pracowac ale rozwiązaniema swoje plusy jak na smarwacha !

 • Luk Knysza

  Bez najnowszego procesora i dobrego systemu operacyjnego oraz możlieości podłączenia do monitora to jest to zwykły przeciętmy smartwach redaktorze. Takich rozwiązań fizycznie już się trochę pojawiło.

  • Michał Derej

   Z zagiętym ekranem OLED? Pokaż jakieś.

   • Pabliell

    Ten typ ekranu nie zmienia faktu, że to wciąż tylko zegarek, a nie smartfon.

    • Michał Derej

     Dzwoni, robi zdjęcia, jest niezależny. Czego chcieć więcej od smartfona?

     • Pabliell

      Wygody użytkowania.

     • Kris

      Nie miałeś tego w rekach, więc o jakiej wygodzie wspominasz? Uważam że to świetny pomysł, i czegoś takiego jeszcze nie było a przywoływanie tych wszystkich pseudo-odpustowych rozwiązań z przed kilku lat to lekka przesada.

     • Pabliell

      Za małe ekrany są niewygodne, za duże też.
      Duży ekran w zegarku na pewno doda możliwości i użyteczności, ale smartfona nie zastąpi, bo jest za mały na to. Jako zegarek może być najwygodniejszy w użytkowaniu. Jako smartfon będzie na ostatnim miejscu w rankingu wygody użytkowania.

      Nie muszę mieć tego urządzenia w rękach, by móc stwierdzić, do jakich zastosowań się nada, a do których będzie niewygodny.

      To tak jakby zmniejszyć mikrofalówkę, tak aby tylko jeden kubek zmieścił się w środku. Taka mikrofalówka potrafi wszystko, co mikrofalówka normalnych wymiarów, ale talerza tam nie zmieścisz.
      Ma więc funkcje, ale jest niewygodna w użytkowaniu.x