samsung_galaxy_gear

Jest już w zasadzie pewnym to, że tzw. „inteligentny zegarek” będzie jedną z nowości, które Samsung zaprezentuje w przyszłym tygodniu podczas targów IFA 2013. To urządzenie dotychczas nazywaliśmy „Galaxy Gear”, jednak okazuje się, że może ono wejść na rynek po prostu jako Samsung Gear. Dziś do Sieci przedostały się zrzuty ekranu z oficjalnej aplikacji służącej do zarządzania tym zegarkiem z poziomu naszego smartfona.

yjwpqsq

Co ciekawe, parowanie obydwu urządzeń będzie odbywać się przy użyciu technologii NFC, co powinno usprawnić cały proces. Już teraz możemy zauważyć, że aplikacja Samsung Gear Manager umożliwi nam dość sporą personalizację zegarka, przez zmienienie wyglądu wyświetlanej tarczy, a także pobranie specjalnie stworzonych aplikacji ze sklepu Samsunga. Poza tym wśród opcji widnieje również funkcja „Find my watch” umożliwiająca odnalezienie zgubionego Samsunga Gear, prawdopodobnie o ile znajduje się on w zasięgu Bluetooth.

Inteligentny zegarek Samsunga ma już przed nami coraz mniej tajemnic i wygląda na to, że Koreańczycy postarali się o mocne doszlifowanie tego produktu. Więcej szczegółów poznamy już w nadchodzącym tygodniu, na specjalnej konferencji w Berlinie.

 

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski