elastyczny wyswietlacz

Samsung już przygotowuje Oppo i Xiaomi do nowej ery smartfonów

Newsy

Era elastycznych smartfonów nadchodzi. Zapowiadana od lat, w końcu ma się ziścić. Już nie tylko Samsung szykuje taki model, ale wielu producentów. Wiemy, że LG może się pochwalić wieloma patentami, ale też Huawei nie chce pozostać daleko w tyle. Niemniej to nie jedyna chińska firma, która jest zainteresowana tego typu rozwojem. Oppo/Vivo, tegoroczni rewolucjoniści, też nie chcą zostać w tyle. Nie inaczej jest z Xiaomi, które coraz chętniej stosuje pełnoprawne nowości.

Samsung wie, że dzielenie się jest dobre – też z konkurencją w postaci Oppo i Xiaomi

samsung elastyczny smartfon wyswietlacz project valley galaxy x

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Koreańczycy na mobilnym rynku mogą czuć się zagrożeni. Huawei dzielnie idzie po fotel lidera. Jednak czy Samsung na tym traci? Niekoniecznie – Koreańczycy mogą teraz przestawiać się w formę dostawcy, aniżeli ogólnego producenta, co też przynosi ogromne zyski. Dlatego też Samsung Display, według ujawnionego raportu, ma dostarczać elastyczne panele dla Oppo i Xiaomi. Nie będą to wyświetlacze pokroju tych z zagiętymi krawędziami, a pełnoprawne, wyginane ekrany. To oznacza kolejnych producentów w grze, co zresztą nie powinno nas zaskakiwać. Jednak nie liczcie na ogromną sprzedaż. Według analityków, w przyszłym roku ma zostać sprzedanych około milion tego typu smartfonów, a w kolejnym 5 milionów. Czy to dużo? To bardzo mało zważywszy, że takie liczby zazwyczaj dotyczą jednego modelu u jednego producenta w bardzo krótkim czasie.

Zobacz też: OnePlus szuka testerów Oxygen OS!

W jaki sposób Samsung chce zostać wyżej? Może nie chce? Jak to Koreańczycy mają w zwyczaju, nie udostępniają najlepszej technologii konkurencji. Wystarczy spojrzeć na ekrany OLED konkurencji, która kupuje je od tej firmy – nie są tak dobre, jak we flagowych modelach Galaxy S czy też Galaxy Note. Nie inaczej zapewne będzie w tym wypadku.

 

źródło: ETNews


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x