Co roku spotykamy się z informacjami, że Google naprawdę ambitnie podejdzie do rynku urządzeń noszonych. W ciągu ostatnich miesięcy było to wyraźnie widać. Szczególnie w ostatnich dniach, kiedy to Wear OS doczekał się ogromnej odmiany. Mogłoby się wydawać, że teraz czas pokazać sprzęt, który w pełni wykorzysta ten system. W końcu przewijał się wielokrotnie w plotkach, a my znaliśmy już wiele szczegółów na temat samej specyfikacji, jak i różnych odmian. Różnorakie źródła, również te z gatunku „pewnych”, mówiły wprost, że Pixel Watch pojawi się wraz ze smartfonami z serii Pixel 3. Jednak…

Google potwierdza – Pixel Watch jeszcze nie w tym roku

Skąd taka decyzja? Skąd w ogóle ta wiedza? Na drugie pytanie można zdecydowanie łatwiej odpowiedzieć. Na targach IFA nie mogło też zabraknąć Google, które przedstawiło między innymi nowy system Wear OS. Miles Barr, główny inżynier tego oprogramowania, w rozmowie z Tom’s Guide oficjalnie potwierdził, że firma nie ma planów związanych z przedstawieniem smartwatcha w tym roku. Później te informacje potwierdziły stanowiska osób odpowiedzialnych za PR Amerykanów. Po prostu to jeszcze nie był ten czas… Jednak niewątpliwie sytuacja kształtuje się nieco inaczej – Google nie tyle, co nigdy nie planowało prezentacji Pixel Watcha. Google po prostu już nie planuje – w międzyczasie musiały pojawić się problemy, opóźnienia i sam projekt przesunięto lub ostatecznie odwołano.

Zobacz też: OnePlus 6, Xiaomi Mi A2, Pocophone F1 – który robi najlepsze zdjęcia?

Czy to strata? Według mnie tak – kolejny produkt z październikowej konferencji ucieka. Smartfony z serii Pixel 3 po prostu nie będą już ciekawe. Pozostają inne smart urządzenia, jak słuchawki, głośniki i wyświetlacze. Tylko czy to wystarczy?

 

źródło: Tom’s Guide

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.