ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kirin 980

Data premiery Mate 20 i Mate 20 Pro, Kirin 980 oficjalnie – 37% szybszy od poprzednika

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wiele osób wyczekuje serii Mate 20. Na szczęście, poznaliśmy już datę jej premiery. Jakby tego było mało, dziś zadebiutował najnowszy procesor Huawei’a – Kirin 980, który według firmy jest szybszy od 37% od swojego poprzednika.

Mate 20 i Mate 20 Pro – kiedy premiera?

Zgadywanie się skończyło. Podczas wystąpienia na targach IFA w Berlinie, firma Huawei oficjalnie potwierdziła datę premiery Mate 20 i Mate 20 Pro, co z pewnością ucieszy wiele osób. Oba te smartfony zostaną oficjalnie zaprezentowane już 16 października na specjalnym wydarzeniu w Londynie.

Kirin 980 oficjalnie zaprezentowany

Huawei nie próżnuje. Firma właśnie oficjalnie pokazała światu swój nowy procesor – HiSilicon Kirin 980, będący pierwszym układem 7nm na świecie. Według zapewnień chińskiej firmy, procesor ten jest aż o 37% szybszy od swojego poprzednika!

Kartą przetargową jest tutaj właśnie 7nm, dzięki czemu Kirin 980 aż tak przebija swojego poprzednika, którego wyprodukowano w technologii 10nm. Nowy procesor został wyposażony w 8 rdzeni. Dwie jednostki, te najlepsze, to Cortex-A76 o częstotliwości pracy 2,6 GHz. Tuż po nich także znajdują się jednostki Cortex-A76, jednak już o taktowaniu 1,92 GHz. Ostatnia czwórka to Cortex-A55, czyli rdzenie o taktowaniu 1,8 GHz. Takie połączenie zapewnia najlepszy kompromis pomiędzy wydajnością a energooszczędnością.

Zobacz także: Nowe rendery Mate 20 i Mate 20 Pro potwierdzają różny wygląd plecków

Kolejną bardzo ciekawą nowością jest tutaj mobilny modem LTE Cat. 21 umożliwiający uzyskanie transferów na poziomie 1,4 Gbps. Jeśli ktoś z kolei chce korzystać z Wi-Fi, to dzięki temu modemowi możliwe będzie uzyskanie nawet tak zawrotnej szybkości pobierania jak 1732 Mbps.

Kirin 980

Huawei rzucił naprawdę poważne wyzwanie innym producentom – Kirin 980 to prawdziwa bestia. Pierwszymi smartfonami napędzanymi tym układem będzie seria Mate 20.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy