ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Hugo Barra opuszcza Google by kierować światową ekspansją Xiaomi

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
hugo-barra-nexus-7-970x0

Hugo Barra to postać, którą dobrze kojarzą wszyscy miłośnicy mobilnych technologii. Jak dotąd pełnił on w Google rolę wiceprezesa do spraw produktów związanych z systemem Android i był twarzą firmy na wielu znaczących konferencjach. To właśnie on przedstawiał światu oba Nexusy 7, a na tegorocznym I/O oficjalnie zaprezentował rezultat współpracy Google z Samsungiem, czyli Galaxy S4 Google Play Edition. Ta charyzmatyczna postać poinformowała dziś świat o tym, że opuszcza swoje dotychczasowe stanowisko, by spróbować sił w nowym wyzwaniu.

Okazuje się, że Hugo Barra będzie teraz pełnił funkcję wiceprezesa w firmie Xiaomi, a jego zadaniem będzie pokierowanie światową ekspansją produktów producenta nazywanego często „chińskim Apple”. Przypomnijmy, że to właśnie ta firma stoi za bardzo ciekawymi urządzeniami z serii MI, a także rozwija oprogramowanie MIUI, bazujące na platformie Android.

Na tę chwilę nie jest jasne, kto przejmie w Google dotychczasowe obowiązki Barry. Warto jednak wspomnieć, że głowa Androida, Sundar Pichai na portalu Google+ życzył odchodzącemu wszystkiego dobrego i stwierdził, że firma będzie za nim tęsknić.

Sprawdź najnowsze wpisy