Hugo Barra opuszcza Google by kierować światową ekspansją Xiaomi

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-08-29

hugo-barra-nexus-7-970x0

Hugo Barra to postać, którą dobrze kojarzą wszyscy miłośnicy mobilnych technologii. Jak dotąd pełnił on w Google rolę wiceprezesa do spraw produktów związanych z systemem Android i był twarzą firmy na wielu znaczących konferencjach. To właśnie on przedstawiał światu oba Nexusy 7, a na tegorocznym I/O oficjalnie zaprezentował rezultat współpracy Google z Samsungiem, czyli Galaxy S4 Google Play Edition. Ta charyzmatyczna postać poinformowała dziś świat o tym, że opuszcza swoje dotychczasowe stanowisko, by spróbować sił w nowym wyzwaniu.

Okazuje się, że Hugo Barra będzie teraz pełnił funkcję wiceprezesa w firmie Xiaomi, a jego zadaniem będzie pokierowanie światową ekspansją produktów producenta nazywanego często „chińskim Apple”. Przypomnijmy, że to właśnie ta firma stoi za bardzo ciekawymi urządzeniami z serii MI, a także rozwija oprogramowanie MIUI, bazujące na platformie Android.

Na tę chwilę nie jest jasne, kto przejmie w Google dotychczasowe obowiązki Barry. Warto jednak wspomnieć, że głowa Androida, Sundar Pichai na portalu Google+ życzył odchodzącemu wszystkiego dobrego i stwierdził, że firma będzie za nim tęsknić. • zriel

  XIAOMI jak XIAOMI ale OPPO też jest nie gorsze a już jest w europie, moim zdaniem te dwie firmy to właśnie takie Chińskie apple – bo równie świetne MEIZU jakoś nie pcha się na rynki zachodnie, a szkoda bo ich edycja androida zwana Flyme też jest fajna. Na dzień dzisiejszy OPPO jest bardziej aktywne – właśnie wprowadza nowy R819, bardzo ładny i ciekawy smartfon z nietypową optyką do aparatu – f2.0 zamiast standardowych w smartfonach f2.6, a do tego w tym miesiącu ma zaprezentować nowe Find 7 oraz N! dla amatorów fotografii z wymiennymi obiektywami. Co do MIUI to bardzo mi się podoba i jest szybkie, jedyne co bardziej mi się podoba(choć ma jeszcze parę błędów) to uniwersalny P.A.C MAN czyli połączenie Paranoid,AOSP oraz Cyanogena.

 • anfield

  @posolony, przecież obok MIUI jest AOSP na mojego Mi-2 więc nie kumam? 😀 Jest na xda, miui.us itd.

  Co do newsa, świetna wiadomość 🙂

 • posolony

  Świetnie! Dobrze, że te telefony trafią na nowe rynki. Są to świetne sprzęty w niskiej cenie. Marzy mi się Xiaomi z AOSP 😀 Może kiedyś się doczekamx