Hugo Barra opuszcza Google by kierować światową ekspansją Xiaomi

Newsy

hugo-barra-nexus-7-970x0

Hugo Barra to postać, którą dobrze kojarzą wszyscy miłośnicy mobilnych technologii. Jak dotąd pełnił on w Google rolę wiceprezesa do spraw produktów związanych z systemem Android i był twarzą firmy na wielu znaczących konferencjach. To właśnie on przedstawiał światu oba Nexusy 7, a na tegorocznym I/O oficjalnie zaprezentował rezultat współpracy Google z Samsungiem, czyli Galaxy S4 Google Play Edition. Ta charyzmatyczna postać poinformowała dziś świat o tym, że opuszcza swoje dotychczasowe stanowisko, by spróbować sił w nowym wyzwaniu.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Okazuje się, że Hugo Barra będzie teraz pełnił funkcję wiceprezesa w firmie Xiaomi, a jego zadaniem będzie pokierowanie światową ekspansją produktów producenta nazywanego często „chińskim Apple”. Przypomnijmy, że to właśnie ta firma stoi za bardzo ciekawymi urządzeniami z serii MI, a także rozwija oprogramowanie MIUI, bazujące na platformie Android.

Na tę chwilę nie jest jasne, kto przejmie w Google dotychczasowe obowiązki Barry. Warto jednak wspomnieć, że głowa Androida, Sundar Pichai na portalu Google+ życzył odchodzącemu wszystkiego dobrego i stwierdził, że firma będzie za nim tęsknić.

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x