Specjaliści z firmy badawczej IDC oceniają na podstawie analiz rosnącej popularności Androida i coraz większej liczby pobieranych aplikacji, że w ciągu całego 2014 roku zostanie pobranych aż 77 miliardów programów!

Czy ten wynik wydaje się absurdalny? Wcale nie. Według statystyk codziennie aktywowanych jest 300 tysięcy urządzeń z Androidem, więc biorąc pod uwagę ten fakt, liczba 77 miliardów pobranych aplikacji w ciągu roku wydaje się całkiem osiągalna. Wspomniana ilość pobrań zdaniem IDC może dać zyski wynoszące aż 35 miliardów dolarów. Nie tylko ta firma analityczna podjęła się postawienia tezy o profitach finansowych z Marketu – analizy Juniper wskazują, że sprzedaż aplikacji w roku 2015 przyniesie 32 miliardów dolarów zysku.

W sklepie dla urządzeń mobilnych Google znajduje się aktualnie ponad 120 tysięcy aplikacji, a liczba ta rośnie każdego dnia. Rozwój samej platformy także prze nieustannie do przodu i zdobywa coraz większy rynek, budując swoją pozycję wśród konkurencji.

Warto także zauważyć, że na chwilę obecną ilość pobieranych aplikacji ze wszystkich sklepów typu Android Market szacowana jest na niecałe 11 miliardów rocznie. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Halasz