W 2014 roku z Marketu zostanie pobranych 77 mld aplikacji

Newsy

Specjaliści z firmy badawczej IDC oceniają na podstawie analiz rosnącej popularności Androida i coraz większej liczby pobieranych aplikacji, że w ciągu całego 2014 roku zostanie pobranych aż 77 miliardów programów!

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Czy ten wynik wydaje się absurdalny? Wcale nie. Według statystyk codziennie aktywowanych jest 300 tysięcy urządzeń z Androidem, więc biorąc pod uwagę ten fakt, liczba 77 miliardów pobranych aplikacji w ciągu roku wydaje się całkiem osiągalna. Wspomniana ilość pobrań zdaniem IDC może dać zyski wynoszące aż 35 miliardów dolarów. Nie tylko ta firma analityczna podjęła się postawienia tezy o profitach finansowych z Marketu – analizy Juniper wskazują, że sprzedaż aplikacji w roku 2015 przyniesie 32 miliardów dolarów zysku.

W sklepie dla urządzeń mobilnych Google znajduje się aktualnie ponad 120 tysięcy aplikacji, a liczba ta rośnie każdego dnia. Rozwój samej platformy także prze nieustannie do przodu i zdobywa coraz większy rynek, budując swoją pozycję wśród konkurencji.

Warto także zauważyć, że na chwilę obecną ilość pobieranych aplikacji ze wszystkich sklepów typu Android Market szacowana jest na niecałe 11 miliardów rocznie. 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x