Targi IFA w Berlinie tuż, tuż. Nie spodziewamy się wielu przełomowych premier. Większość konferencji będzie miało charakter symboliczny, bez przedstawiania flagowych urządzeń lub rewolucyjnych technologii. Oczywiście od tej zasady też są wyjątki i jednym z nich ma być Sony, które typuje na najciekawszą opcję zbliżających się targów. Japończycy mają pokazać serię Xperia XZ3, która ostatecznie może okazać się tylko jednym modelem. Mimo że wcześniej wiele mówiono o odmianie Compact, to w plotkach pojawia się tylko „zwykły” model. Nie sądzę, aby aż tak dobrze udało się Japończykom ukryć tego smartfona, aczkolwiek chciałbym się miło zaskoczyć. Niemniej pojawia się kolejna wieść w Sieci, która wskazuje, że to Sony ponownie ma szansę być tym „pierwszym” producentem.

Sony Xperia XZ3 z Android Pie na dzień dobry

sony xperia xz3 render wyglad design

Japończycy muszą testować swoje smartfony, choć starają się unikać oficjalnych benchmarków. Niestety dla firmy, niekoniecznie stety dla nas, ale Xperia XZ3 została sprawdzona w Geekbench. To oznacza, że utwierdziliśmy się w przekonaniu, że urządzenie będzie napędzane Snapdragonem 845, ale wciąż z 4 GB RAM. Dodatkowo pojawił się Android 9 Pie. Jeśli dobrze pamiętacie, to dokładnie rok temu firma pokazała serię Xperia XZ1, na którą składały się dwa modele. Oba z Androidem Oreo na pokładzie i były to pierwsze, nowe smartfony z tym systemem. Wiele wskazuje na to, że nie inaczej będzie w tym roku – Xperia XZ3 ma duże szanse być tym pierwszym z Android Pie na pokładzie.

Zobacz też: Czy wysuwany aparat Vivo NEX S jest wytrzymały?

Czy to dodatkowa zaleta? Niekoniecznie, aczkolwiek warte zaznaczania. Niestety, mało kto zwraca uwagę na to z jakiej wersji systemu korzysta dany smartfon. To jeden z powodów tak dużej fragmentacji rynku. Niemniej Xperia XZ3 ma szansę towarzyszyć Pixelom i Essential Phone, jako jedynym urządzeniom z oficjalnym Android Pie. Nieoficjalnych wydań jest zdecydowanie więcej, o czym możecie się przekonać czytając naszą listę.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.