gboard ciemny motyw ustawienia 3

Gboard z nową funkcją: zmień swoją twarz w emoji!

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Klawiatura od Google świeci triumfy. Propozycja od giganta z Mountain View z sukcesem wyparła już takie klawiatury jak Swiftkey czy Swype. Teraz Gboard stanie się jeszcze bardziej rozbudowany: otrzyma funkcję umożliwiającą zmianę naszej twarzy w emoji.

Gboard z funkcją zmiany twarzy w emoji

Pamiętacie Animoji, które Apple zaprezentowało światu wraz z premierą iPhone’a X i iPhone’a 8? Coś bardzo podobnego, lecz oczywiście nie tak zaawansowanego wprowadza teraz Gboard. Za pomocą zwykłego selfie można stworzyć swoje własne „Minis”, czyli animowane emoji wyglądem bardzo zbliżone do wyrazu naszej twarzy. Zresztą, zobaczcie sami jak to działa:


Zobacz także: Huawei Mate 20 Lite już w Polsce. Znamy cenę oraz najciekawsze funkcje smartfona

Tak wykonane naklejki można oczywiście dowolnie modyfikować (za sprawą wbudowanego edytora) oraz co najważniejsze, wysyłać je innym. Nowa aktualizacja powinna zostać udostępniona dla wszystkich już na dniach. Aby wykonać własne „Minis”, wystarczy w menu naklejek wybrać odpowiednią ikonkę i zrobić selfie. Wszystkim innym zajmie się Gboard.

Wszystko fajnie, ale osobiście sądzę, że to już trochę za dużo. Rozumiem, że Google chce być na czasie, ale Gboard z aktualizacji na aktualizację staje się coraz cięższy. Czy ktokolwiek naprawdę potrzebuje tego typu funkcji w klawiaturze? Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie!

Źródło: phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy