Klawiatura od Google świeci triumfy. Propozycja od giganta z Mountain View z sukcesem wyparła już takie klawiatury jak Swiftkey czy Swype. Teraz Gboard stanie się jeszcze bardziej rozbudowany: otrzyma funkcję umożliwiającą zmianę naszej twarzy w emoji.

Gboard z funkcją zmiany twarzy w emoji

Pamiętacie Animoji, które Apple zaprezentowało światu wraz z premierą iPhone’a X i iPhone’a 8? Coś bardzo podobnego, lecz oczywiście nie tak zaawansowanego wprowadza teraz Gboard. Za pomocą zwykłego selfie można stworzyć swoje własne „Minis”, czyli animowane emoji wyglądem bardzo zbliżone do wyrazu naszej twarzy. Zresztą, zobaczcie sami jak to działa:


Zobacz także: Huawei Mate 20 Lite już w Polsce. Znamy cenę oraz najciekawsze funkcje smartfona

Tak wykonane naklejki można oczywiście dowolnie modyfikować (za sprawą wbudowanego edytora) oraz co najważniejsze, wysyłać je innym. Nowa aktualizacja powinna zostać udostępniona dla wszystkich już na dniach. Aby wykonać własne „Minis”, wystarczy w menu naklejek wybrać odpowiednią ikonkę i zrobić selfie. Wszystkim innym zajmie się Gboard.

Wszystko fajnie, ale osobiście sądzę, że to już trochę za dużo. Rozumiem, że Google chce być na czasie, ale Gboard z aktualizacji na aktualizację staje się coraz cięższy. Czy ktokolwiek naprawdę potrzebuje tego typu funkcji w klawiaturze? Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie!

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.