Inteligentny zegarek Samsung Galaxy Gear oficjalnie potwierdzony!

Krzysztof Czerwiec Newsy 2013-08-29

galaxygearInteligentny zegarek od Samsunga, to zaraz obok Note’a III, najważniejszy temat dla wszystkich fanów koreańskiego producenta. Po setkach spekulacji i plotek, wiceprezes działu mobilnego Samsunga Lee Young-Hee ustosunkowała się do kwestii wprowadzenia na rynek własnego smartwatch’a.

Young-Hee potwierdziła na łamach The Korea Times, iż zegarek będzie nosił nazwę Galaxy Gear i zadebiutuje razem z nowym Note’m, co jak wiemy może się stać już na targach IFA 2013, które rozpoczynają się 4 września. Wiceprezes, poza tym, iż obaliła tezę o umieszczeniu w Gear elastycznego ekranu, nie podała żadnej innej informacji mogącej przybliżyć nam jak będzie wyglądał i w co będzie wyposażony nowy zegarek Samsunga.

Tak wczesna, w stosunku do plotek, data prezentacji, może świadczyć o tym, iż Samsung przestraszył się możliwego wysypu innych inteligentnych urządzeń na początku 2014 roku. Naszym zdaniem jednak Samsung nie ma się czego obawiać, bowiem chyba tylko on jest w stanie pozwolić na wpompowanie mnóstwa pieniędzy w akcje marketingowe.

źródło: koreatimes.co.kr


 • Takaszi

  Nosz kurna, a w czy ma się objawiać ta inteligencja? A może czas zacząć tłumaczyć słowo smart we właściwy sposób? Czyli sprytny? Jakoś inteligentny kojarzy mi się zdecydowanie z czymś innym. Jednocześnie rozumiem, że w Usia słowo inteligencja tak się zdeprecjonowało, że każdy kto umie iść po schodach i żuć gumę to nobla powinien mieć. :-), APELUJĘ nie idźmy tą drogą.

 • FPPfan

  Wiem wiem 🙂 Obydwie grafiki to tylko koncepty 3D… Ale ta podana przezemnie bardziej wydaje sie prawdopodobna biorąc pod uwage jaka ma byc docelowa wielkość ekranu 😉 Jak bedzie wyglądał dowiemy sie 4 września… chyba że wypłynie prędzej jak Note III ;P

 • FPPfan

  Hmm ten koncept na fotce powyżej raczej jest już nieaktualny bo jak mówią najnowsze źródła urządzonko ma mieć znacznie większy ekran niż zakładano o przekątnej 2.5 cala 😉 Jestem ciekaw jak zainstalują ponad 6-centymetrowy ekran w zegarku 😉 Najlepszym konceptem który narazie powstał jest ten:

  http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2013/08/samsung-watch-front-screen.png

  Ale skoro wiadomo że ten smartwatch nie będzie posiadał giętkiego ekranu to i ten koncept nie jest prawdziwy…
  Do tego nie bardzo rozumiem po co ma mieć tak silne bebechy skoro to tylko zegarek z bajerami (bo dwurdzeniowy Exynos 4212 taktowany 1.5GHz z grafiką Mali-400 to bardzo silna konfiguracja jak ta taki gadżecik… to wiecej niż pierwsza generacja Galaxy Note ;P). Takie połączenie z zapewne niewielka baterią da nam zegarek ktory bedzie trzeba ładować co drugi dzień :/

  Hmm wszystkiego się dowiemy najpóźniej 4 września 😉

  • Wygląd smartwatch’a nie jest potwierdzony. W nagłówku news’a znalazł się jedynie jeden z konceptów urządzenia 🙂

 • lukasoon15

  Nie rozumiem tego. Zegarek to dla mężczyzny biżuteria z klasą. Nie hejtuje tego trendu przyszłych wynalazków, ale ja nie założę żadnego inteligentnego zegarka na rękę, z Power Rangers wyrosłem w podstawówce.x