Scysje na linii Epic Games i Google niewątpliwie będą czymś naturalnym. Jeśli dobrze pamiętacie, twórcy Fortnite’a postanowili obejść prowizje sklepu Play i na własną rękę zajęli się dystrybucją swojego hitu na Androida. W markecie Robocika pojawiła się odpowiednia adnotacja, mówiąca o tym, że próżno szukać tej gry w tym miejscu. To wszystko ma na celu zapobiec instalowania złośliwego oprogramowania. Jednak niedawno Google odnalazło poważniejszy problem w samym instalatorze Fortnite. Epic Games z tego powodu nie jest zadowolone.

Google nieodpowiedzialne… Fortnite mógł zostać wcześniej załatany

O samym błędzie w Fortnite informował Was Michał w sobotę. Wtedy też jeden z pracowników Google ujawnił informację o potencjalnym zagrożeniu. Wszystko się sprowadza do zachowania 90-dniowego okresu „ciszy” na temat informowania o odkrytych błędach. Amerykanie szybko skrócili ten czas do tygodnia, co z kolei mogło potencjalnie zainteresować hakerów. Oczywiście łatka została szybko wydana, ale wciąż nie wszyscy mogli ją zainstalować, a na tym przede wszystkim zależało Epic Games.

Zobacz też: Czym może pochwalić się nowe Google Fit?

Co ciekawe, to nie pierwsza tego typu zagrywka Google. Amerykanie już wcześniej zasłynęli tym, że lubią publicznie „podkopywać” konkurencję. O ile sam Project Zero jest ciekawą inicjatywą, to często okazuje się, że informacje do opinii publicznej trafiają zbyt wcześnie. Tak było między innymi w przypadku błędów z Windowsem 8.1 w 2015 roku.

źródło: BBC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.