Wiele wskazuje na to, że Nokia przywróci do życia kolejną legendę. Nie tak dawno temu firma ożywiła popularną „cegłę” – Nokię 3310, a już ostrzy sobie zęby na kolejny klasyk. Mianowicie: Nokia kupiła prawa do marki PureView!

Nokia chce wskrzesić PureView

Według dzisiejszych informacji, firma HMD kupiła od Microsoftu prawa do marki PureView, czyli rozwiązania użytego w aparatach w kilku flagowych modelach fińskiego producenta. W związku z takim obrotem sytuacji, możemy śmiało powiedzieć, że Nokia chce wskrzesić smartfony z owym rozwiązaniem lub stworzyć zupełnie nowe. Czyżby szykował się powrót legendarnej Nokii 808 albo Lumii 1020 z 41-megapikselowym aparatem? Wiele na to wskazuje!

Zobacz także: Długie reklamy wideo bez możliwości pominięcia? Nowy YouTube nadchodzi

PureView nie jest oczywiście pierwszym elementem związanym z Nokią, który zgarnęło HMD. Na początku tego roku HMD wykupiło prawa do nazwy Asha, co może oznaczać, że doczekamy się powrotu smartfonów także z tej serii. Na chwilę obecną nie wiemy nic więcej na temat tego, czy koncern rzeczywiście chce wykorzystać PureView w swoich nowych smartfonach lub w odświeżonych wersjach legendarnych już modeli. Miejmy jednak nadzieje, że tak, bo współczesne urządzenia z PureView mogłyby naprawdę nieźle zawojować na rynku.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.