nokia pureview

Powrót fotograficznych kombajnów od Nokii? HMD kupiło prawa do PureView

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Wiele wskazuje na to, że Nokia przywróci do życia kolejną legendę. Nie tak dawno temu firma ożywiła popularną „cegłę” – Nokię 3310, a już ostrzy sobie zęby na kolejny klasyk. Mianowicie: Nokia kupiła prawa do marki PureView!

Nokia chce wskrzesić PureView

Według dzisiejszych informacji, firma HMD kupiła od Microsoftu prawa do marki PureView, czyli rozwiązania użytego w aparatach w kilku flagowych modelach fińskiego producenta. W związku z takim obrotem sytuacji, możemy śmiało powiedzieć, że Nokia chce wskrzesić smartfony z owym rozwiązaniem lub stworzyć zupełnie nowe. Czyżby szykował się powrót legendarnej Nokii 808 albo Lumii 1020 z 41-megapikselowym aparatem? Wiele na to wskazuje!

Zobacz także: Długie reklamy wideo bez możliwości pominięcia? Nowy YouTube nadchodzi

PureView nie jest oczywiście pierwszym elementem związanym z Nokią, który zgarnęło HMD. Na początku tego roku HMD wykupiło prawa do nazwy Asha, co może oznaczać, że doczekamy się powrotu smartfonów także z tej serii. Na chwilę obecną nie wiemy nic więcej na temat tego, czy koncern rzeczywiście chce wykorzystać PureView w swoich nowych smartfonach lub w odświeżonych wersjach legendarnych już modeli. Miejmy jednak nadzieje, że tak, bo współczesne urządzenia z PureView mogłyby naprawdę nieźle zawojować na rynku.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy