ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
magisk root

Magisk na smartfonach Huawei? O modyfikacji możecie już zapomnieć

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Magisk to świetna modyfikacja, dzięki której z łatwością zrootować możecie swojego smartfona. Co więcej, program pozwala również na bardziej zaawansowane operacje, takie jak instalowanie modułów czy ukrywanie roota przed aplikacjami takimi jak Google Pay. Niestety decyzje firmy Huawei są mocno dziwne – jakiś czas temu informowałem Was, że już wkrótce w urządzeniach firmy nie odblokujecie bootloadera. Dziś mam smutne wieści dla fanów Magiska. 

Magisk na smartfonach Huawei? Firma zablokuje modyfikację

Jak poinformował nas John Wu, twórca Magiska, najnowsza aktualizacja systemu na smartfonach Huawei może doprowadzić do tego, że urządzenie nie będzie zezwalało na instalację modyfikacji. Jest to smutna wiadomość dla wiernych fanów Androida – w końcu główną zaletą posiadania smartfona z tym systemem jest możliwość dostosowania go do swoich potrzeb.

Zobacz także: Nowy iPhone niemile nas zaskoczy.

Co to oznacza dla użytkowników Huawei? Jeżeli informacje opublikowane przez twórcę Magiska się potwierdzą, to wsparcie dla urządzeń chińskiego producenta zostanie zakończone. Warto również zastanowić się, czy kupno smartfonów Huawei ma jeszcze jakikolwiek sens dla osób, które uwielbiają modyfikować swój system – brak możliwości odblokowania bootloadera oraz blokowanie Magiska z pewnością im się nie spodoba.

Źródło: @topjohnwu

Sprawdź najnowsze wpisy