ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG v40

LG V40 pozuje na renderach, LG V45 pierwszym smartfonem firmy z obsługą 5G

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mimo, że LG pokazało już w tym roku dwa urządzenia ze swojej flagowej serii V (V30S ThinQ i V35 ThinQ), firma nie zamierza spocząć na laurach i już za niedługo zaprezentuje światu swój nowy smartfon: LG V40. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak najprawdopodobniej będzie wyglądał.

Jak będzie wyglądał LG V40?

Do sieci trafiły właśnie rendery prasowe tytułowego urządzenia. Prezentują się one bardzo wiarygodnie, więc śmiem twierdzić, że finalny produkt będzie wyglądał właśnie tak. Zobaczcie sami:

Zobacz także: Apple zmienia dostawców komponentów do iPhone’ów. Z Tajwanu do Chin

Urządzenie charakteryzują bardzo cienkie ramki, notch i aż pięć aparatów (2 z przodu i trzy z tyłu). Mimo, że na zdjęciach wycięcie w ekranie jest słabo widoczne, to mimo wszystko jest ono obecne – po prostu ukryto je za pomocą oprogramowania. Kolejnym plusem jest zachowane wyjście słuchawkowe.

Niestety na pleckach urządzenia nadal widnieje czytnik linii papilarnych (wolałbym żeby zatopiono go w ekranie). Niestety pełna specyfikacja owego smartfona wciąż pozostaje wielką niewiadomą, aczkolwiek możemy śmiało założyć, że w jego wnętrzu znajdzie się Snapdragon 845 i co najmniej 6 GB RAM-u. Data premiery LG V40 nie została jeszcze potwierdzona.

LG V45 pierwszym smartfonem firmy z obsługą 5G

Wyglądamy tu sporo w przyszłość, jednak mówi się, że następca modelu V40, LG V45 będzie pierwszym smartfonem Koreańskiego giganta, który obsłuży sieć 5G. Wszystko dlatego, że to urządzenie najprawdopodobniej będzie napędzał procesor Snapdragon 865, mający w sobie modem Snapdragon X50 obsługujący tę technologię.

Obecność technologii 5G może zmusić LG do produkcji nieco grubszych smartfonów, ponieważ komponent wewnętrzny z dodatkową anteną będzie generował więcej ciepła. Wcześniejsze plotki sugerują także, że LG V45 otrzyma zupełnie nowy system chłodzenia – właśnie z powodu implementacji 5G. Czy okaże się to prawdą, dowiemy się już w 2019 roku.

Źródło: gsmarena, wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy