Android powoli opanowuje kraje skandynawskie.  Firma QAim Oy, zajmująca się gromadzeniem statystyk użytkowania Internetu mobilnego ogłosiła raport, z którego wynika, że Android przegoni obecnego lidera – Symbiana – do końca sierpnia 2011.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Od lutego ilość wyświetlonych stron za pomocą urządzenia z Androidem wzrosła dziesięciokrotnie, dając Androidowi prawie pięcioprocentowy wzrost udziału w lokalnym rynku. Jeśli trend wznoszący się utrzyma, iPhone’a przegoni już w maju.

W Skandynawii, głównie dzięki Nokii, od lat króluje niczym niezagrożony Symbian. Nawet iPhone nie dał rady zagrozić jego dominacji. Według prognoz, uda się to właśnie Androidowi.

Michał Bogumirski-Gołdyn