oppo n1 1Na rynku urządzeń mobilnych znajdziemy kilka znanych nam już marek, które swoje korzenie mają w Chinach. Są to głównie korporacje produkujące słuchawki tanie i nudne, np.: Huawei czy ZTE. Mimo wszystko możemy natknąć się również na producenta z drugiego końca rankingu – Oppo.

Model Find 5 zbiera ogromną rzeszę fanów, szczególnie deweloperów. W Polsce nie jest to zbyt popularna słuchawka, ale możemy ją już od jakiegoś czasu kupić na Allegro. W ofercie producenta znajdziemy również większego brata: Find 7, ale na horyzoncie pojawia się coś znacznie ciekawszego. Podczas, gdy Samsung (S4 Zoom), Sony (Honami/Z1) i Nokia (Lumia 1020) walczą o miano marki z urządzeniami wyposażonymi w najlepsze moduły aparatów, Oppo szykuje swoją broń , aby stanąć w szranki z powyższymi phamerami. Model określony jako N1 już został uwieczniony na zdjęciach:

oppo n1 2 oppo n1 3

Jako, że ma to być smartfon nastawiony przede wszystkim na robienie zdjęć to Oppo postanowiło zastosować nową technikę optyczną o nazwie N-Lens wspierającą możliwość robienia zdjęć przy minimalnej ilości światła (bez użycia dodatkowego oświetlenia). Nie zabraknie również ksenonowej lampy. Wielkość zdjęć robionych przez Oppo N1 szacuje się na 12 lub 13MPx.

Z ciekawostek warto nadmienić, że wcześniej w Sieci krążyły plotki jakoby ten model miał zostać wyposażony w drugi dotykowy wyświetlacz (lub jakiś kontroler) umieszczony na plecach urządzenia.

Premiera Oppo N1 wstępnie zaplanowana jest na 23. września, a jego cena ma oscylować w okół kwoty 480$ (~1550zł).

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.