Oppo z modelem N1 wyrusza w bój na przeciwko Honami i S4 Zoom

Łukasz Pająk Newsy 2013-08-26

oppo n1 1Na rynku urządzeń mobilnych znajdziemy kilka znanych nam już marek, które swoje korzenie mają w Chinach. Są to głównie korporacje produkujące słuchawki tanie i nudne, np.: Huawei czy ZTE. Mimo wszystko możemy natknąć się również na producenta z drugiego końca rankingu – Oppo.

Model Find 5 zbiera ogromną rzeszę fanów, szczególnie deweloperów. W Polsce nie jest to zbyt popularna słuchawka, ale możemy ją już od jakiegoś czasu kupić na Allegro. W ofercie producenta znajdziemy również większego brata: Find 7, ale na horyzoncie pojawia się coś znacznie ciekawszego. Podczas, gdy Samsung (S4 Zoom), Sony (Honami/Z1) i Nokia (Lumia 1020) walczą o miano marki z urządzeniami wyposażonymi w najlepsze moduły aparatów, Oppo szykuje swoją broń , aby stanąć w szranki z powyższymi phamerami. Model określony jako N1 już został uwieczniony na zdjęciach:

oppo n1 2 oppo n1 3

Jako, że ma to być smartfon nastawiony przede wszystkim na robienie zdjęć to Oppo postanowiło zastosować nową technikę optyczną o nazwie N-Lens wspierającą możliwość robienia zdjęć przy minimalnej ilości światła (bez użycia dodatkowego oświetlenia). Nie zabraknie również ksenonowej lampy. Wielkość zdjęć robionych przez Oppo N1 szacuje się na 12 lub 13MPx.

Z ciekawostek warto nadmienić, że wcześniej w Sieci krążyły plotki jakoby ten model miał zostać wyposażony w drugi dotykowy wyświetlacz (lub jakiś kontroler) umieszczony na plecach urządzenia.

Premiera Oppo N1 wstępnie zaplanowana jest na 23. września, a jego cena ma oscylować w okół kwoty 480$ (~1550zł).

źródło: Phone Arena • De_Mola

  Oppo N1 to klon iOcean X7. Masakra.

  • the_bart123

   …a oba powyzsze dwa sa „klonami” iPhone – moze nie identycznymi – ale pierwsze co przychodzi na mysl to…… iPhone

   • Łukasz Pająk

    To to już według mnie przesada 🙂

   • De_Mola

    Klonem iPhona to może być co najwyżej Zopo C2 którego osobiście posiadam. Ale gdzie ty widzisz podobieństwa między iPhone a dwoma powyższymi phabletami ? Tego to ja już nie wiem …

    • the_bart123

     na obrazku nie widac rozmiaru ekranu jesli nie ma porownania – zatem pozostaje wyglad i pierwszy odruch

   • Pomurnik666

    Jak dla mnie to one są bardziej podobne do Sony niż do jakiegokolwiek iPhone’a. Żeby chociaż mocno zaokrąglone rogi miał/przycisk pośrodku czy coś..x