Sony-i1-Honami-2Stosunkowo od niedawna możemy zauważyć ciekawy trend wśród producentów smartfonów. Oglądając nowy topowy model możemy być niemalże pewni, że korporacja w najbliższym czasie zaprezentuje nieco pomniejszoną wersję danego smartfona. Przykłady z brzegu – Samsung Galaxy S4 oraz S4 mini (razem z poprzednikami). Dalej mamy HTC z One i One Mini, a także zapowiedź nowego, pomniejszonego iPhone’a.

Tym razem przyszła pora na Sony. Znaczna rzesza fanów liczy dni do konferencji, na której pojawi się długo oczekiwany topowy model Honami (Xperia Z1) mogący przywrócić chwałę marce z czasów modeli z Cyber Shot. Niedawno informowaliśmy Was o jego mniejszej wersji i domniemanej specyfikacji, która w stosunku do pierwowzoru ma różnić się jedynie wielkością wyświetlacza (4,3 cala i 720p) oraz pojemnością baterii (2430mAh).

sony xperia z1 honami mini

W międzyczasie do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające Blackberry Q10 oraz tajemniczy model z logiem japońskiej marki. Wszelkie znaki na Ziemi i niebie wskazują na to, że to właśnie Honami Mini, które już zostało ochrzczone przez internautów jako Xperia Z1 Mini. Powyższy dowód na istnienie nowej słuchawki został umieszczony na bardzo dobrze znanym wszystkim forum XDA Developers z dopiskiem:

„You didn’t see this from me… but 4th of Sep is gonna be exciting!”

W wolnym tłumaczeniu: „Nie widzieliście tego ode mnie… ale 4. września będzie ekscytujący! „Skoro to nie jest żadna ze znanych nam słuchawek Xperia, a wymiary nie odpowiadają Honami, to mamy do czynienia z Z1 Mini. Dodatkowo powyższy tekst jakoby potwierdza domniemania, że Sony zaprezentuje Honami oraz Honami Mini w jednym terminie. W tym samym dniu oczywiście Samsung zaplanował swoja premierą modelu Galaxy Note III – trzeba będzie się rozdwoić.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.