ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
twrp teamwin recovery project

TWRP na nowych modelach – wsparcie dla nowości i egzotyków

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Czym jest TWRP pewnie wie każdy, kto choć raz modyfikował swojego smartfona z Androidem. Niemniej, dla chcących poznać ten świat, spieszę z wyjaśnieniem. Każde urządzenie z Androidem musi być wyposażone w specjalny tryb Recovery, który służy między innymi do odzyskiwania kontroli nad smartfonem lub tabletem. Możemy z tego poziomu instalować oprogramowanie lub przywracać ustawienia fabryczne. W celu wgrania nieoficjalnego oprogramowania najczęściej trzeba zainstalować modyfikowane Recovery i tu kłania się TWRP, czyli TeamWin Recovery Project. Niektórzy mogą pamiętać jeszcze ClockworkRecovery Mod (CWM), ale nie rozpędzajmy się z opowieściami. Modyfikacje sprowadzają się w głównej mierze do rozbudowania funkcjonalności, dodania obsługi dotykowego panelu czy też po prostu umożliwienie instalacji nieoficjalnych paczek.

TWRP wspiera nowe modele

W ciągu ostatniego miesiąca coraz chętniej przyglądamy się nieoficjalnej scenie deweloperskiej. Możecie spotkać się z tekstami, które wspominają o nieoficjalnych wydaniach Android 9 Pie na różnych modelach czy też wsparciu Lineage OS. Tymczasem w większości tych przypadków wymagane jest właśnie modyfikowane Recovery, na przykład TWRP, które teraz można zainstalować na następujących smartfonach:

Niewątpliwie deweloperzy nadrobili zaległości w nowościach, ale też zainteresowali się najmniejszym smartfonem z Androidem.

Zobacz też: Wycięcie w wyświetlaczu nie musi tak drażnić.

Postaramy się na bieżąco informować Was o nowościach w wydaniach TWPR, jeśli tylko tego chcecie. Być może korzystacie z innego, modyfikowanego Recovery, które warto śledzić?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy