elastyczny wyswietlacz samsung smartfon

Jeśli liczą się tylko liczby, to LG wygra elastycznymi smartfonami

Newsy

Większość z nas jest ciekawa elastycznych smartfonów. To niewątpliwie jedna z największych rewolucji w budowie urządzeń mobilnych ostatnich lat, jak nie dekady. Odkąd świat ujrzał iPhone’a, a obok niego kilka innych featurephone’ów z dotykowymi wyświetlaczami, projektanci coraz bardziej skupiali się na tej budowie. Zaczęły znikać slidery, fizyczne klawiatury QWERTY, zostawał sam ekran. Jednak teraz znowu ma powrócić ruch, który pozwoli przeistoczyć jeden typ urządzenia w drugi – smartfona w tablet. Kto ma największe szanse na zwycięstwo? Patrząc na same liczby, niewątpliwie LG.

LG wygrywa liczbami – firma złożyła najwięcej patentów na elastyczne technologie

Jak podaje The Korea Herald, koreański urząd intelektualny opublikował raport, z którego jednoznacznie wynika, że to LG zastrzegło sobie najwięcej rozwiązań związanych z elastycznymi panelami, jak i całymi urządzeniami. Liczby te kształtują się następująco:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
  • LG Display – 94 patenty
  • Samsung Display – 80 patentów
  • LG Electronics – 17 patentów
  • Samsung Electronics – 23 patenty

Do tego dochodzą takie kategorie, jak technologie zawiasów i budowy (86 patentów), przywracania paneli po wygięciu do oryginalnego kształtu (50), wyczuwanie kontaktu wyświetlaczy z użytkownikiem (48) czy też ich odpowiednie zakrywanie (22). Dane dotyczą ostatnich 6 lat i dotyczą właśnie Koreańczyków. Nie można zapomnieć, że LG od zawsze interesowało się nowymi rozwiązaniami – w końcu same elastyczne panele stały się popularne, dzięki serii G Flex. Samsung ze swoim Galaxy Round musiał uznać wyższość swojego rodzimego konkurenta. Niemniej to lider mobilnego rynku wciąż stosuje zakrzywione krawędzie, podczas gdy LG – nie wiadomo czemu – zrezygnowało z tego rozwiązania. Ta firma ma też kolejnego asa w rękawie w postaci Apple, które ma się zaopatrywać w elastyczne panele właśni u LG.

Zobacz też: Android 9 Pie nie pozwala nagrywać rozmów telefonicznych.

Czy liczba patentów i chęć poznawania rewolucyjnych rozwiązań faktycznie sprawi, że LG wygra też w sferze elastycznych urządzeń? Po cichu liczę na to, bo firma z roku na rok zdaje się słabnąć i potrzebuje tego typu „kopa”.

 

źródło: Pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x