ZTE nie może zanotować dobrego roku. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie różnorakie urzędy powiesiło psy na Chińczykach i firma musi walczyć z nieprzewidzianymi przeciwnościami losu. Niemniej wiele wskazuje na to, że ZTE powróci. W ramach sankcji pojawiło się też zastrzeżenie o zakazie korzystania z amerykańskich technologii. W takim razie, czy firmie udało się coś wskórać w tej sprawie? Ciężko ocenić – z pewnością nadchodzi coś nowego i wiele wskazuje, że będzie to Axon 9.

ZTE Axon 9 pojawi się na targach IFA?

Powyższy tweet jasno wskazuje, że firma szykuje coś z 9, a sam Axon 9 jest jednym z najciekawszych smartfonów, na które możemy teraz czekać. Co ciekawe, niewiele możemy powiedzieć o samym smartfonie, ale pamiętając Axon 7, możemy spodziewać się świetnej wydajności, topowych głośników i stosunkowo niskiej ceny. Mimo wszystko ta konferencja będzie też miała inny wymiar – odbudowy wizerunku. Z pewnością Chińczycy będą obserwowani pod kątem PRu – czy firmie uda się w dobry sposób nawiązać do amerykańskiej blokady? Czy też może kompletnie ten temat nie będzie poruszany?

Zobacz też: Jak sprawdza się aparat Samsunga Galaxy Note9?

Niegdyś ZTE było w Polsce bardzo popularne, choć głównie u operatorów. Mimo to, firma gdzieś zniknęła. Powstała marka Nubia, a od czasu scysji z USA zaprezentowany został tylko jeden modelsmartfon dla gier. Czy IFA ma szansę to zmienić?

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.