Android ma problem. Fragmentacja. Wolne aktualizacje. Ogromne opóźnienia. Cierpi rynek. Takich zwrotów można tworzyć i tworzyć, a producenci wciąż nie będą gotowi na wydanie nowej wersji Robocika razem z Google. Momentami można odnieść wrażenie, że to tak samo, jak z polskimi drogowcami i śniegiem – po prostu się nie spodziewali. Jednak zarówno ich, jak i firmy na mobilnym rynku obowiązują pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Nie wszystkie związane są z ich pracą, więc też do gry wchodzą nowe podmioty, które też potrzebują czasu. Nie dotyczy to nieoficjalnych deweloperów, którzy codziennie pokazują, że Android 9 Pie można przygotować w mgnieniu oka. Dlatego Sony postanowiło wziąć sprawę w swoje ręce i przypomnieć, czemu wciąż czekamy na Androida 9 Pie.

Infografika Sony wyjaśnia skąd całe czekanie na Androida 9 Pie

infografika sony android 9 pie proces wydawania

Podobną taktykę Japończycy przyjęli w zeszłym roku, kiedy to ujrzeliśmy niemalże identyczną grafikę. Wtedy tez Sony bardzo chwaliliśmy za tempo wydawania aktualizacji. W końcu ta firma wcześniej słynęła z bardzo dobrych wydań nowego oprogramowania, ale bardzo spóźnionych. W tym roku Japończycy już nie mają szansy na bycie tą pierwszą firmą, bo Essential Phone pokazał konkurencji prawdziwą klasę. Niemniej Sony nadal może być pierwszym producentem, który wyda nowe urządzenie z Androidem 9 Pie na start. Wiemy, że firma planuje zaktualizować 9 modeli z rodziny Xperia. Sony w tym roku będzie przeciętne pod względem tempa wydawania nowego Robocika.  Jednak wróćmy do powyższej infografiki – pokazuje ona kolejne kroki, które firma musi przejść, aby nowy system wydać użytkownikom. Problemy dotyczą głównie przystosowania oprogramowania do swoich potrzeb, sprzętu, a później zdobycia niezbędnych certyfikatów.

Zobacz też: Oto, jak zmieniał się S Pen w kolejnych generacjach Samsunga Galaxy Note.

Tylko wciąż pozostaje pytanie – dlaczego Essential Phone udało się tak wcześnie przygotować Androida 9 Pie? Specjalne układy z Google? Z pewnością nie, bo Amerykanom zależy na tym, aby producenci możliwie najszybciej wydawali nowe oprogramowanie na swoje modele. W infografice Sony zabrakło też jednej wzmianki – projekt Treble. 

 

źródło: Sony 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.