ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Obiektyw Google z tłumaczem offline

Google Goggles celowo popsute przez twórców. Jak naprawić aplikację?

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Google Goggles to aplikacja od giganta z Mountain View, która w Sklepie Play pojawiła się wiele lat temu. Program ten jest prawdziwym przodkiem popularnej obecnie aplikacji o nazwie Google Lens. Niestety wygląda na to, że twórcy Androida postanowili bezmyślnie uśmiercić Google Goggles i zachęcić użytkowników do przesiadki na nowszą wersję usługi. Niestety nikt nie pomyślał o tym, że nie jest ona dostępna np. dla osób z naszego kraju… Jak zatem naprawić program Google Goggles?

Google Goggles nie działa. Jak naprawić aplikację?

Pierwsza aktualizacja Google Goggles od 2014 roku kompletnie zepsuła aplikację. Jest to celowe działanie – cały program zastąpiony został po prostu komunikatem proszącym o pobranie aplikacji Google Lens, której funkcjonalność jest większa. Jest to oczywiście prawda, ale w Polsce korzystanie z tej usługi w naszym języku jest niemożliwe (z pewnymi wyjątkami), o czym informuje nas strona aplikacji w sklepie Google Play. Jak zatem naprawić Google Goggles?

google goggles nie działa

Zobacz też: Aplikacja jako metoda antykoncepcji? Dlaczego według mnie nie ma to sensu?

Na całe szczęście jest to bardzo proste. Wystarczy, że odinstalujecie aktualną wersję aplikacji pobraną ze sklepu Google Play. Kolejnym krokiem jest ściągnięcie poprzedniej odsłony programu z repozytorium APK Mirror. Starszą wersję Google Goggles wystarczy następnie zainstalować. Gotowe! Od teraz dalej możecie cieszyć się działającym narzędziem, które np. rozwiąże za Was sudoku.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy