Huawei Mate p20 lite

Huawei Mate 20 Lite z Kirinem 710 przetestowany. Czy warto czekać na nadchodzący smartfon?

Newsy

Rodzina Mate 20 od Huawei’a zbliża się wielkimi krokami. Niedawne przecieki dotyczące modelu Mate 20 Pro utwierdziły mnie, że firma idzie w dobrą stronę, czyli ku całkowitej eliminacji niesławnego notcha. Mało tego, najlepszy model, czyli Mate 20 Pro będzie napędzał pierwszy na świecie procesor wykonany w technologii 7 nm. Przyjrzyjmy się jednak teraz jego słabszemu odpowiednikowi, czyli Mate 20 Lite, który został właśnie przetestowany.

Jak radzi sobie Kirin 710 w Mate 20 Lite?

A radzi sobie bardzo dobrze. Smartfon z tym procesorem bije na głowę choćby takiego P20 Lite. Sprawdźcie sami:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Huawei Mate 20 LiteZobacz także: Samsung chwali aparaty Galaxy A8 – wpadka czy dziwne nieporozumienie?

Kirin 710 oferuje naprawdę spory wzrost względem Kirina 659, który siedzi w środku popularnego modelu P20 Lite. Test Geekbench pokazuje, że Mate 20 Lite ma 4 GB RAM-u, natomiast TENAA aż 6 GB, jednak zakładam że jest to spowodowane istnieniem kilku wersji. Co ciekawe, Mate 20 Lite wyjdzie w co najmniej dwóch wersjach – w jednej czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony pod ekranem, a w drugiej na pleckach. Jeśli Huawei nie przesadzi z ceną, to możemy mieć do czynienia z naprawdę ciekawą propozycją, która ma szanse odnieść światowy sukces. Odpowiadając na tytułowe pytanie: zdecydowanie warto. A Wy co sądzicie o tym urządzeniu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x