16-latek zhakował serwery Apple i wykradł 90 GB danych

Kacper Kościański Newsy 2018-08-17

O bezpieczeństwie urządzeń Apple powiedziano już wiele – w większości pochlebnie. Czy jest na sali ktoś, kto choć raz nie słyszał od kogoś o tym, jakie to smartfony Apple są bezpieczne? Cóż, właśnie wypłynęło, że serwery firmy z Cupertino zhakował 16-letni Australijczyk. Także tego.

16-latek zhakował serwery Apple

W dzisiejszych czasach ogromny odsetek ludzi trzyma swoje dane w chmurze. Sam tak robię i uważam, że to świetne rozwiązanie. Jednak jak to w życiu bywa, nie ma róży bez kolców – firmy udostępniające usługi w chmurze często muszą zmagać się z cyberprzestępcami, którzy chcą położyć łapska na danych użytkowników. Jak się okazało, serwery Apple nie były zbyt dobrze zabezpieczone, bo udało się je zhakować 16-latkowi (nie raz, a kilka razy w roku), który wykradł z nich 90 GB danych. Przez „dane” rozumie się tutaj pliki i informacje o kontach użytkowników.

Zobacz także: Samsung chwali aparaty Galaxy A8 – wpadka czy dziwne nieporozumienie?

Apple jednak zapewnia, że żadne dane osobowe nie zostały naruszone, więc nie ma potrzeby zmieniania haseł. Firma Apple po odkryciu przestępstwa zgłosiła się do FBI, które z kolei skontaktowało się z australijskimi władzami. Dom chłopaka został przeszukany, a skradzione dane zabezpieczone. Adwokat nastolatka twierdzi, że w jego działaniach nie było nieczystych intencji – 16-latek rzekomo jest wielkim fanem Apple i marzył, by kiedyś tam pracować. Oskarżony przyznał się do winy i oczekuje wyroku, który ma zapaść w przyszłym miesiącu.

Źródło: phonearena • Grzmotoruchacz2000

  Zawsze chciałem pracować w banku. Myślicie, że jeśli wezmę atrapę broni i kominiarkę to mnie tam zauważą i zatrudnią?

  • TunelGdansk

   pewnie do ochrony się nadasz

   • Grzmotoruchacz2000

    Niestety, nie mam żadnej grupy inwalidzkiej 🙁

 • Martina Neumayer

  Nioo.. Sprawa z roku 2011 xD. Tak się zastanawiałam, co za matoł to puścił w sieć i co za matoły to potem bezmyślnie powielają 😂

 • Grzegorz Filipowski

  Powinni go do siebie zatrudnić. 16 lat i taki talent

 • Marucins

  Kolejny hejter którego nie stać. Pewnie szukał talonów na ajfony!

 • variete

  Także tego.

  W tym kontekście (z „tego”), piszemy „tak że”. „Także” ma zupełnie inne znaczenie i nie pasuje do istoty tej puenty.x