Jedni notcha lubią, drudzy nienawidzą. Ja zdecydowanie zaliczam się do tej drugiej grupy i cieszy mnie informacja, że w Mate 20 Pro notch będzie, ale bardzo mały. To wielki krok ku jego całkowitej eliminacji z urządzeń mobilnych.

Huawei Mate 20 Pro z bardzo małym notchem

Informację o malutkim notchu podał niejaki Steve H., znany szerzej jako @OnLeaks. Podawane przez niego informacje zwykle się sprawdzają, więc jest duża szansa, że i z tą będzie tak samo. Według Steve’a, ekran Huawei Mate 20 Pro będzie miał przekątną 6,25 cala, a nieszczęsny notch będzie mierzył tylko 6,8… mm, czyli mniej niż centymetr. To zdecydowanie zmiana na lepsze, jednak z punktu widzenia użytkownika, niewiele to zmieni – oglądając np. film, nie ma znaczenia czy notch ma 5 cm czy pół cm – kawałek ekranu i tak będzie ucięty. Zaś z punktu widzenia estetyki, wycięcie w ekranie o szerokości poniżej 1 cm będzie prezentowało się znacznie lepiej niż jego większe odpowiedniki. Nie mogę się doczekać zdjęć finalnego produktu!

Zobacz także: Trump wprowadza zakaz używania przez amerykańskich urzędników chińskich telefonów!

Huawei Mate 20 Pro z pierwszym na świecie procesorem 7nm

Mate 20 Pro będzie napędzany przez Kirina 980, czyli pierwszy na świecie komercyjny procesor wykonany w technologii 7nm. Powołując się na Richarda Yu, CEO Huawei CBG, firma oficjalnie zaprezentuje Kirina 980 już na nadchodzących targach IFA w Niemczech. Mniejszy proces technologiczny zazwyczaj oznacza lepsze zarządzanie energią i ogólnie lepszą wydajność, więc same plusy.

Źródło: gsmarena, androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.