Jeżeli korzystacie z komunikatora WhatsApp, to zapewne wiecie, że kopia zapasowa Waszych wiadomości, zdjęć i filmów może być przechowywana na Dysku Google. Jest to wygodne rozwiązanie, które skutecznie zabezpiecza Wasze dane. Do tej pory niestety, często ogromna kopia zapasowa doliczana była do wolnego miejsca, które posiadamy na serwerach. Teraz na całe szczęście będzie inaczej – dzięki nowej umowie pomiędzy Google a WhatsAppem kopie zapasowe będziecie mogli tworzyć bez ograniczeń!

Kopie zapasowe danych z WhatsApp bez ograniczeń! Czy jest jakiś haczyk?

Osoby, które korzystają z usługi automatycznego tworzenia kopii zapasowej na serwerach Google’a powinny otrzymać już maila, który informuje o nowych regułach. Zaktualizowane zasady wejdą w życie 12 listopada 2018 roku. Na mocy umowy, użytkownik przechowywać może dowolną ilość wiadomości, zdjęć i filmów na Dysku Google’a i dane te nie będą wliczane do zajmowanego miejsca. Jest jednak jeden haczyk – przynajmniej raz w roku należy stworzyć nową kopię zapasową. W przeciwnym razie wszystkie zgromadzone dane zostaną bezpowrotnie usunięte.

Zobacz też: Czy tym razem to Apple kopiuje Samsunga?

Nowa umowa podpisana pomiędzy gigantem z Mountain View, a zarządem komunikatora Marka Zuckerberga z pewnością spodoba się wszystkim użytkownikom WhatsAppa. Czy korzystacie z funkcji tworzenia kopii zapasowej na serwerach Google’a? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.