SDK Gingerbreada już dostępne

Newsy

Android-Gingerbread-23-Google-Nexus-One

Google wypuścił dziś SDK (Software Development Kit) dla nowej wersji Androida spod znaku pierniczkowego ludzika, zaprezentował też jego funkcje na filmie. Spekulacji było co nie miara, czego więc możemy się po Androidzie w wersji 2.3 spodziewać?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Oprócz usprawnień w GUI, typu zielony kolor niektórych ikonek, czy zmian w pasku powiadomień, dużo dzieje się „pod maską”.
Nowy Android ma znacznie ułatwić tworzenie gier, zminimalizować „lagi” i ogólnie usprawnić wydajność. Ponadto w Gingerbreadzie zintegrowana jest obsługa VoIP (Voice over IP). Nową funkcją będzie także możliwość wykonywania wideorozmów przez GoogleTalk, przy użyciu kamerki z przodu telefonu.
Google poprawiło także funkcję kopiuj-wklej i usprawniło klawiaturę, dodając obsługę multitouch (czyli można będzie 2 klawisze wcisnąć na raz, co znacznie usprawnia szybkie pisanie). Poprawiony został także menedżer pobierania. Na koniec pojawia się wbudowany Task Manager.  

gingerbread-ofc-1

home-menu  home-plain

Poniżej krótki film promujący nową wersję od Google.

{youtube}Jx3pdWBlZ34{/youtube}

Źródło: Android developers blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x