htc u11 life

HTC U12 Life nie wyprodukuje… HTC – firma zatacza koło

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Nie spodziewamy się od HTC wielu premier. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że firma wydaje tylko tyle, co akurat potrzebuje lub po prostu może. Nie bójmy się tych słów – Tajwańczycy są w ogromnym kryzysie. Mimo że U12+ to jeden z najbardziej oryginalnych i najlepszych smartfonów tego roku, to wyniki finansowe są fatalne. Jednak w drodze jest U12 Life, następca U11 Life, który ma stanowić ciekawą propozycję wśród średniaków. Tylko pojawia się pytanie – kto tego smartfona wyprodukuje?

U12 Life pierwszym smartfonem HTC, który wyprodukuje… inna firma

ODM, czyli Original Design Manufacturer to nic innego, jak zlecenie zewnętrznej firmie projektu do wykonania. Najlepszy przykład takiego postępowania? BlackBerry, które zleca TCL produkcję. Podobnie wyglądała sytuacja z pierwszymi generacjami Pixeli, które dla Google wykonało właśnie HTC. Jakby nie patrzeć, Tajwańczycy zataczają koło. Firma ta wybiła się na produkcji urządzeń dla zewnętrznych marek. Pamiętacie MDA? Były to smartfony dla T-Mobile’a/Ery. Analogicznie z SPV i Orange. Tym razem to dla HTC ma ktoś produkować U12 Life. Nie wiemy, która firma podejmie się tego wyzwania. Nie zdziwiłbym się, gdyby było to wspomniane już TCL.

Zobacz też: Sony Xperia XZ3 to nie tylko ulepszenia względem poprzednika

Z drugiej strony… Być może to Google wyprodukuje dla HTC ich U12 Life? To oczywiście zbyt pochopna hipoteza, aczkolwiek nie od dziś wiadomo, że Amerykanie żyją dobrze z Tajwańczykami. Z drugiej strony ten smartfon na dzień dobry ma otrzymać Androida 8.1 Oreo, co może sugerować rezygnację z marki Android One.

źródło: Pocketnow, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy